Otvorené od 9:00 - 16:00
6/7   5/10   40
Webcam  

11-15.7. Bike camp s Filipom Polcom

11-15.7. Bike camp s Filipom Polcom
31. mája 2017 Martina Múdra

Zdokonaľte svoju jazdeckú techniku, naučte sa nové triky, zrýchlite a zlepšite svoju jazdu, nájdite nových priateľov a zažite 5 dní plných zábavy na dvoch kolesách v Bachledke.

BIKE CAMP BACHLEDKA s Filipom Polcom sa tohto roku bude konať v termíne 11 – 15.7.2017 (utorok – sobota) s niekoľkými vylepšeniami oproti minulým rokom.

Ubytovanie účastníkov sa presunie do pekného penziónu Kamzík v centre Ždiaru. Camp sa bude konať už len ako 5 dňový, ktorý končí v sobotu pretekom Family DH Bachledka, pričom štartovné na pretek je už zahrnuté v cene campu. Z tréningu si tohto roku odnesú účastníci aj štýlové fotky od šikovného fotografa.

Bike camp v Bachledovej  sa v komunite bikerov stal už malou tradíciou, toto leto sa  pod vedením Filipa Polca v termíne 11-15. júla uskutoční už jeho šiesty ročník. Na 5 dni sa v Ždiari stretnú fanúšikovia downhillu a endura, aby sa zdokonalili v jazdení, naučili novým trikom a zabavili s ľuďmi, ktorých spája nadšenie z rovnakého športu.

Ako camp prebieha?

Camp v Bachledovej začína v utorok a končí v sobotu. Vyvrcholením je sobotňajší pretek Family DH Bachledka, na ktorom je možné vyhrať skvelé ceny. Účastníci campu sú ubytovaní v penzióne s plnou penziou kde majú možnosť predĺžiť si pobyt a ostať v Bachledovej až do nedele. Večery sú trávené prednáškami o výžive, tréningu, starostlivosti o bike i návštevou aquaparku. Bezpečnosť je prvoradá, povinná je preto integrálna prilba, DH bike a chrániče. Kto ich nevlastní, môže si ich rezervovať v požičovni bike parku.

Pre koho je určený a čo od neho čakať?

Na camp sa môžu prihlásiť ľudia od 10 rokov, dôležité je aby už mali nejaké skúsenosti s jazdou v horskom teréne. Zúčastňujú sa ho deti, stredoškoláci, dospeláci i rodičia so deťmi. Každý si nájde svoju partiu. Účastníci sa rozdelia do skupín podľa zručností. Skupinku tvorí 5-10 jazdcov a inštruktor, ktorý prispôsobuje tréning ich schopnostiam. Trénuje sa prejazd vlnami, ťažkým terénom, zákrutami i skoky.  Tréning prebieha na tratiach v bike parku i na pumptracku.  Jazdci sa zlepšujú každým dňom, hlavne začiatočníci spravia za camp veľký pokrok. Skúsení jazdci zase vylepšia štýl, rýchlosť a techniku.

Na koniec je jedno, koľko má kto rokov alebo skúseností, každý si na campe nájde to svoje. Bonusom je krásne prostredie, pekný penzión, štýlové tričko, super fotky a noví priatelia.

Prihlásiť na camp sa môžete tu.