Otvorené od 9:00 - 16:00
6/7   5/10   40
Webcam  

6.8.2017 Beliansko – Pieninský MTB maratón

6.8.2017 Beliansko – Pieninský MTB maratón
14. júla 2017 Martina Múdra

Po úspešných ročníkoch sa v naručí Belianskych Tatier a Ždiaru uskutoční ďalší v poradí 2 ročník MTB maratónu. Už v nedeľu 6.8.2017 sa cyklisti môžu tešiť na skvelý pretek BELIANSKO – PIENINSKÉHO MTB maratónu. Stredisko BACHLEDKA Ski & Sun pripravilo vyslovene vyhliadkový pretek s dvoma trasami rôznej náročnosti i atrakciami pre deti a publikum.

 

Štart i cieľ maratónu bude v Bachledovej doline, kde bude prebiehať registrácia na pretek a účastníci tu nájdu aj kompletné zázemie, občerstvenie, animácie, nafukovacie a ďalšie atrakcie pre deti i turistov a iný sprievodný program. Tento rok bude spolu s maratónom prebiehať aj medzinárodné rezbárske sympózium „Medvede v Bachledke“ s rýchlorezbou a možnosťou vydražiť si krásnu drevenú sochu. O dobrú náladu sa postará skupina SLZA a DJ, ktorí budú hrať do tanca počas celého dňa.

 

BELIANSKO – PIENINSKÝ MTB maratón bude mať dve trasy rôznej náročnosti. Trate maratónu sú vedené vyhliadkovo cez dva národné parky – Tatranský národný park a Pieniny s krásnym výhľadom na Belianske Tatry a okolie.

Dlhšia 40 km trať „Výzva 3 dolín“ je vedená cez Ždiar, Osturňu, hrebeň Magury, Frankovú a Jezersko. Kratšia 20 km trať „Ždiarska vyhliadka“ vedie cez Ždiar a hrebeň Magury späť do Bachledovej doliny. Pre najmenších cyklistov je pripravená zábavná detská trať maskota Gorgyho a darčekmi pre každého malého bajkera.

 

Na Ždiar si odporúčame vyhradiť celý víkend. Po zdolaní maratónu možno navštíviť vyhliadkovú vežu, bike park, bobovú dráhu, detský náučný chodník s lesnými hrami či zahrať si discgolf na našom 9-jamkovom ihrisku. Blízke okolie ponúka aj veľa výletných cieľov – Beliansku jaskyňu, Monkovu dolinu, Chatu pri Zelenom Plese, lanový park Spider i niekoľko termálnych kúpalísk.

 

Prihlásiť sa je možné priamo cez stránku http://beliansko-pieninskymtbmaraton.mtbiker.sk/

 

 

 

 

PROPOZÍCIE BELIANSKO – PIENINSKÝ MTB maratón 2017

 

Termín:                          Nedeľa 6.8.2017

Usporiadateľ:              Bachledka SKI & SUN, IMMOBAU s.r.o., Kuzmányho 12  Bratislava

Riaditeľ preteku:         Peter Miklánek

Časomiera:                     SPORT TIMING SLOVAKIA, Kežmarok

Výsledkový servis:      p. Štancel, SPORT TIMING SLOVAKIA, Kežmarok

Oblasť trasy:                  Belianske Tatry, Spišská Magura

 

Trasy BELIANSKO – PIENINSKÉHO MTB maratónu

 

Trasa A. Výzva 3 dolín:   40 km, celkové prevýšenie 1.424 m, ťažšia, dlhšia, ale zároveň krásna polmaratónska horská trasa. Trasa prechádza troma dolinami a zasahuje do územia štyroch obcí – Ždiar, Jezersko, Malá Franková a Osturňa.  Jazdci si užijú nádherné výhľady na Belianke Tatry a Pieniny skoro počas celej cesty, prejdú územím dvoch národných parkov a vystriedajú rôzny terén a povrch.  

MTB vyzva troch dolin 2016

Trasa B. Ždiarska vyhliadka:   20 km, celkové prevýšenie 562 m. Vyhliadková trasa Vás prevedie rázovitou dolinou Ždiaru a  hrebeňom Spišskej Magury s rozprávkovým výhľadom na Belianky, posledný úsek tvorí zábavná family trať, na ktorej jazdu oživia mierne vlny a klopené zákruty.

trasa MTB 20 km mapa 2017

trasa MTB 20 km vyskovy profil

Trasa C. Gorgy:   zábavná prekážková trasa pre deti do 12 rokov na bicykloch a odrážadlách na parkovisku v dĺžke 100 m.

 

Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu trasy! 

Charakteristika:      BELIANSKO – PIENINSKÝ horský cyklo polmaratón v krásnom prostredí Spišskej Magury a Belianskych Tatier. V druhom ročníku ponúka dve trasy – menej náročnú 20 km a dlhšiu náročnú 40 km. Počas trasy sa cyklistom ponúkajú krásne výhľady na prírodu a striedanie rôznych terénov. MTB Maratón vedie dvoma národným parkami tatranským a pieninským.

Registrácia:            on-line cez stránku preteku na www.mtbiker.sk alebo na mieste v piatok a sobotu  4-5.8.2017 od 9.00 do 16.00 v budove infocentra alebo v deň pretekov 6.8.2017 od 7.30 do 9.30 v reštaurácii La Gamba v areáli strediska. Pri registrácií je účastník povinný predložiť občiansky preukaz. Deti do 18 rokov aj potvrdenie od rodiča. Nezabudnite mať sebou aj zdravotný preukaz.

Miesto štartu:          Obe trasy – parkovisko  Bachledova dolina, za budovou Infocentra. (Bachledova dolina 702, 059 55 Ždiar)

Štart trasa A – Výzva troch dolín       10.00  

Štart trasa B –  Ždiarska vyhliadka      10.10

Štart traca C – Gorgy detská trasa      10.30

Cieľ:                           Všetky trasy – parkovisko Bachledova dolina

Ceny:                             Prví traja v každej kategórii vecné ceny v hodnote celkovo cca 2 000 eur.  Všetky deti, ktoré prejdú Gorgy pretek dostávajú malé vecné ceny.

Vyhlásenie výsl.:   6.8.2017  hodinu po dojazde posledného pretekára, pódium pri nástupnej stanici lanovky.

Tech. pomoc:         Základné náradie a materiál je k dispozícii v požičovni bicyklov v budove infocentra v Bachledovej doline a tiež hornom bufete „Pod Lanovkou“

 Štartovné:               

Kategória Štartovné on-line do 31.7.2017 Na mieste
Master (muži, ženy) 15.00 € 18.00 €
Senior (muži, ženy) 15.00 € 18.00 €
Junior 12.00 € 15.00 €
deti  (Gorgy trasa) 4.00 € 6.00 €

 

Tímové družstvá – zľava pre tímové družstvo 15% z ceny štartovného. Družstvá sa musia prihlásiť vopred on-line a musí ich tvoriť minimálne 5 členov.

 

Cena zahŕňa:                – občerstvenie na trati  (pri bufete pod Lanovkou)

– v cieli jedlo a pivo alebo nealko

– suveníry, štartovné číslo

– tričko Bachledka (dospelí i deti)

–  mapa a popis trate s profilom

– technické zabezpečenie

– zdravotné zabezpečenie

 

Súťažné kategórie

Kategória Vek rok narodenia označenie
Master muži nad 18 rokov 1999 a skôr MM
Master ženy nad 18 rokov 1999 a skôr
Senior  muži nad 40 rokov 1977 a skôr SM
Senior ženy nad 40 rokov 1977 a skôr
Juniori (ženy, muži) 12-18 rokov 2005 – 2000 JR
Deti (Gorgy trasa) do 12 rokov 2006 a neskôr DT

 

 

Úhrada:                         A. prevodom na účet organizátora pri prihlásení cez internet

Číslo účtu: IBAN: SK 9611 0000 0000 2629 0290 61,  SWIFT: TATRSKBX

konštantný symbol: 0308

variabilný symbol: registračné číslo, ktoré Vám bolo pridelené pri prihlásení

doplňujúce údaje: Vaše meno a priezvisko

  1. v hotovosti – pri registrácií na mieste

POZOR!!! V prípade neuhradenia štartovného do 7. dní od registrácie bude Vaša registrácia

automaticky zrušená.

 

Značenie trás:              Smerové šípky ukazujú nasledujúce zmeny trate, križovatky, a všetky potenciálne nebezpečné situácie. Doplnkové značenie: pomocou PE pásov a farebných smerových šípok nastriekaných výraznou sprejovou farbou na podklad a pevné predmety na trase.

Ubytovanie:                  Rôzne možnosti ubytovania v Ždiari a okolí, informácie a rezervácie cez Infocentrum +421 52 44 98 101 alebo www.bachledka.sk

Protesty:                       Protesty je možné podať písomne ihneď po príjazde do cieľa v kancelárií preteku. Najneskôr však 15 minút pred vyhlasovaním výsledkov. Vklad je 20€, ktorý v  prípade neoprávnenosti protestu prepadá v prospech usporiadateľa

Pravidlá:                       Podujatie sa uskutoční za každého počasia, v prípade extrémne nepriaznivého alebo chladného počasia si usporiadateľ z bezpečnostných dôvodov vyhradzuje právo na zmenu alebo zrušenie podujatia. Podujatie ide za plnej cestnej premávky na vlastné nebezpečenstvo. Deti do 15 rokov musí prezentovať ich zákonný zástupca.

Usporiadateľ, ako aj všetky osoby a organizácie, ktoré sú spojené s uskutočnením podujatia odmietajú výslovne účastníkom každé ručenie za škody osôb, vecí a majetku, ktoré sa vyskytnú pred, v priebehu alebo po podujatí.

Účastníci jazdia v každom ohľade na vlastné nebezpečenstvo a nesú civilnú (občiansku) aj trestnoprávnu zodpovednosť za všetky nimi alebo ich vozidlami spôsobené škody. Účastníci sa zriekajú uzavretia tohto ručenia pri každom, v súvislosti so súťažou utrpenom úraze alebo nehode, na právo postupovania alebo postih voči usporiadateľovi a ich zmocnencom. Beriem na vedomie, že v prípade úrazu nebudem klásť na usporiadateľov žiadne nároky. Ďalej beriem na vedomie, že sa dodržia nariadenia usporiadateľov. Som uzrozumený (súhlasím) s podmienkami účasti a prihlasujem sa na vyššie uvedené podujatie. V prípade odstúpenia z pretekov a nenahlásenia svojho odstúpenia organizátorovi, znáša následky spojené s jeho hľadaním sám účastník.

Moderná cyklistická prilba, ktorej základ tvorí polystyrenový výlisok, je povinná počas celého absolvovania trate (aj pre dieťa) Prilba musí byť pevne upnutá na hlave účastníka!

Časový limit pre všetky trate je do 15.00 hod.

Účastník podujatia berie na vedomie, že počas preteku sa budú na trati vyhotovovať fotografie a filmový záznam. Zároveň v tejto súvislosti udeľuje súhlas zasielanie informačných materiálov zo strediska (max 10x ročne) na uvedenú e-mailovú adresu. 

 

Viac informácii a rezervácia ubytovania nawww.bachledka.sk,  info@bachledka.sk

tel. +421 52 44 98 101