©2022 Uplift · Built with love by Swift Ideas using WordPress.

3 tipy ako zostať v zime fit vďaka Bachledke

3 tipy ako zostať v zime fit vďaka Bachledke
feb 6 Kristina Jakubova

V lete je pre nás prirodzenejšie ísť sa prejsť, na bicykel, zaplávať si, či vybrať sa na turistiku. Aj keď sme niekedy unavení, slnko nás nakoniec presvedčí a vytiahne na čerstvý vzduch. Iné je to však už počas pochmúrnej, hmlistej a daždivej jesene, či v zime, keď je veľa snehu, šmýka sa, či fúka nepríjmný vietor. Ostať v pohybe počas celého roka je však dôležité a prospešné nášmu zdraviu. Každé ročné obdobie ponúka iné športy, nájdite si ten svoj, ktorý vám najviac vyhovuje a najviac sa Vám páči a hor sa na čerstvý vzduch. V Bachledke nájdete hneď niekoľko spôsobov ako si užiť zimný deň aktívne. A pamätajte, nikdy nie ste dosť starý nato, aby ste to ešte zvládli, či začali s niečím novým. V Bachledke sme len nedávno mali lyžiarske preteky Masters a zalyžovať si k nám chodí aj lyžiarska legenda Otto Krajňák, ktorému ide lyžovanie aj v úctyhodnom veku 95 rokov na výbornú.

Bežkovanie

Práve v tieto dni sme sa asi všade dočkali novej snehovej nádielky, o to viac v horskom prostredí nášho strediska. Veľa snehu znamená, že môžeme opäť vytiahnuť bežky a vybrať sa napríklad aj z Bachledovej doliny na hrebeň Spišskej Magury. Sú tu dve bežecké trate smerom do Ždiaru a na Príslop v celkovej dĺžke až 20 km. Trať smerom na Ždiar je upravovaná snežným ratrakom. Na hrebeň sa s bežkami vyveziete pohodlne Gondolou Bachledka z Bachledovej doliny alebo sedačkovou lanovkou z Jezerska. Samozrejme dĺžku trate, na ktorú sa vyberiete prispôsobte svojim schopnostiam, nemusíte absolvovať celý okruh. Ak to ukončíte v polovici, zo Ždiaru Vás naspäť do strediska dovezie náš skibus. Keď sa ku nám vyberiete a počasie Vám dopraje mnoho slnečných lúčov, odporúčame rezervovať si na to celý deň a vychutnať si celú trasu. Je mnoho bežkárskych tratí, ale tá na hrebeni Spišskej Magury ponúka dychberúce panoramatické výhľady na Belianske Tatry a pokojný zvuk prírody. So sebou si pribaľte malý proviant, niečo na zahriatie a zimný piknik v lese sa môže začať. Ako pri každej aktivite platí, treba sa dobre obliecť, zobrať si náhradné vrstvy, a keď treba aj opaľovací krém. Práve v zime môže byť podcenenie slnečných lúčov nebezpečné, lebo slnečné úče sa odrážajú od snehu, a skôr si môžete spáliť pokožku.

Zimný nordic walking – objavte čaro severskej chôdze

Tento šport je už populárny nielen v krajine svojho zrodu, ale po celom svete. Vyskúšali ste už nordic walking? Alebo ani neviete ako tento šport vyzerá? V skutočnosti ide o chôdzu s palicami. Môže sa to zdať byť jednoduché, avšak aj na takýto šport vznikli kurzy, kde sa ľudia učia správnu techniku využívania palíc, pohyb s rukami, správne našľapovanie a pod. Avšak ak sa vyberiete von, na čerstvý vzduch a pribalíte si k tomu palice, už to je veľký krok. Tento populárny šport má výhodu v tom, že je vhodný pre všetky vekové kategórie, no najobľúbenejší, minimálne v naších končinách, je u seniorov. Zdanlivo menej náročný šport, a predsa stále efektívny a prospešný pre náš organizmus. Odporúčame Vám vydať sa na prechádzka s palicami aj do nášho strediska, ktoré ponúka niekoľko turistických trás rôznej náročnosti, kedy môžete spoznávať krásu okolia Bachledovej doliny, Jezerska a nádhernej tatranskej prírody.

Lyžovanie

Pre zdatnejších je tu lyžovanie. Z Bachledovej doliny sa už dávnejšie stalo stredisko troch dolín a lyžovačku si tu tak užijú všetci.  Pre tých, ktorí navštívia hory najmä kvôli pôžitku z jazdy na lyžiach, čaká v stredisku 8,5 km zjazdoviek, pričom až 6 km z nich je umelo zasnežovaných. Ak si privstanete, čaká Vás lyžovačka na dokonalom menčestri. Výhoda je, že stredisko ponúka svahy rôznej náročnosti, ale aj Detský svet s Gorgyho lyžiarskou školou pre začiatočníkov a najmenších.

Po celodennom výlete na čerstvom vzduchu je základ aj dobré jedlo. Okrem aktívneho pohybu, Vám Bachledka ponúka zážitok aj pri obede. Naši kuchári Vám v novej panoramatickej reštaurácii PANORAMA pripravia chutné jedlo od domáceho hamburgera, cez domáce cestoviny, až po  tradičné bryndzové halušky. Vy si ich vychutnáte s výhľadom na Belianske Tatry a po jedle doplníte energiu voňavou kávou, či lokálnym pivom Kaltenecker na slnečnej terase. A ako lepšie sa  dá ukončiť aktívny deň v horách ak nie wellnessom, regeneračnou masážou, výrivým kúpeľom, či odpočinkom vo fínskej saune? Dokonalá regeneráci tela aj ducha Vás čaká aj v Penzióne Ski Jezersko**, ktoré sa nachádza v Jezersku.

 

Prajeme Vám aj v tomto zimnom čase vela aktívneho odpočinku a pekné zimné zážitky! 😊