Otvorené od 9:00 - 18:00
Webcam  

Od soboty 28.4.2018 Chodník znova otvorený, takto sa naň dostanete.

Od soboty 28.4.2018 Chodník znova otvorený, takto sa naň dostanete.
6. Apríla 2018 tomasharcarik

Vážení návštevníci,

Ako sme vás už informovali, v súčasnej dobe panuje v Bachledke čulý stavebný ruch spojený s výstavbou novej lanovky a infraštruktúry.  Novou 10-miestnou kabínovou lanovku sa do korún stromov budete môcť vyviesť už tento rok.

Chodník je od 28.4.2017 otvorený denne od 9:00 – 17:00 a prístupný pešou túrou z Bachledovej doliny a Malej Frankovej.

V Bachledovej doline naďalej prebiehajú stavebné práce, prosíme vás o rešpektovanie stavebných zón a vopred sa ospravedlňujeme za vzniknuté obmedzenia.

 

prijazd a prakovanie chodnik korunami stromov

Počas víkendov a sviatkov býva na chodníku rušno, aby bola Vaša návšteva čo najkomfortnejšia, pripravili sme pre Vás niekoľko informácii ako si výlet v korunách naplánovať.

1. Čím skôr vyrazíte, tým bližšie zaparkujete.  Priamo v Bachledovej doline sa nachádza parkovisko, ktorého kapacita je však kvôli prebiehajúcej stavbe obmedzená. Počas víkendov sa naplní už za prvú hodinu. Po jeho naplnení už do doliny nie sú púšťané ďalšie autá. Tie sú odkláňané na záchytné parkoviská.

2. Riaďte sa pokynmi personálu parkoviska a polície a zaparkujte na prvom mieste kde Vás navedú. Veľké záchytné parkovisko sa nachádza v oblasti Strednica na konci Ždiaru cca 8 km od Bachledky smerom na Poľsko. Z parkoviska Strednica premávajú do Bachledky kyvadlovo autobusy zdarma (približne každých 30 minút).

3. Ak prichádzate zo strany Poľska zaparkujte rovno na Strednici, ak Vás tam personál navedie a nesnažte sa dostať až priamo do strediska. Ušetríte čas i nervy.

4. Prichádzate zo smeru Pienin, Zamaguria alebo chcete zaparkovať čo najbližšie ku Chodníku? Smerujte na menšie parkoviská pod svahom v Malej Frankovej (odbočka pri kostole v strede obce) odkiaľ môžete vyjsť ku chodníku rýchlo a vyhnete sa kolónam.

5. Staviame pre Vás novú kabínovú lanovku s plánovaným otvorením už tento rok. Počas výstavby je Chodník korunami stromov prístupný len pešou túrou. Z Bachledovej doliny ide o stredne náročný turistický chodník cez les dlhý 1,8 km s prevýšením 300 m. Z Malej Frankovej je to menej náročná cesta po lúke. Z Jezerska vedie náučný turistický chodník okolo Jezerského jazera, ktorý Vás dovedie až ku Chodníku korunami stromov – stredne náročný výstup. Cestu po zjazdovke z Jezerska neodporúčame – je strmá a náročná.

6. Chodník korunami stromov je v horách, kde je počasie premenlivé a veterné. Chodník vedúci k nemu je turistický. Zvoľte prosím vhodnú turistickú obuv a odev.

7. Pešie výstupy môžu byť pre malé deti a seniorov náročné. Zvážte či výstup zvládnu. Malé deti dajte do nosiča. Na chodníku ich môžete preložiť do kočiara, ktorý Vám požičiame zdarma. Nosič si môžete požičať v infocentre.

8. Vstupenky sa nedajú objednať vopred ani rezervovať. Kupujú sa priamo pri vstupe a dajú platiť kartou.

9. Na prechádzku v korunách s cestou hore a dole si naplánujte 3 hodiny.

10. Posledný predaj lístkov je hodinu pre záverečnou, čiže o 16:00.  Na výstup ku chodníku z Bachledovej potrebujete cca 45 min. plus zaparkovanie, kúpa lístkov atď.  Aby ste si boli istí, že sa na chodník dostanete, príďte radšej skôr.

10. Ak sa na prechádzku vyberiete so psíkom, sú pre ne pripravené pekné voliéry pred vstupom. Na samotný chodník psíky ani iné zvieratká ísť nesmú. /ani malé psíky, mačky, fredky atď./

11. Tobogan pripravujeme pre prevádzku túto jar. O jeho otvorení Vás budeme informovať.

Prajeme krásnu prechádzku v korunách stromov.