Otvorené od 9:00 - 19:00
Webcam  

Kde zaparkovať a ako sa dostať do korún stromov.

Kde zaparkovať a ako sa dostať do korún stromov.
6. Apríla 2018 tomasharcarik

Vážení návštevníci,

Ako sme vás už informovali, v súčasnej dobe panuje v Bachledke čulý stavebný ruch spojený s výstavbou novej lanovky a infraštruktúry.  Novou 10-miestnou kabínovou lanovku sa do korún stromov budete môcť vyviesť už tento rok.

Chodník je otvorený denne od 9:00 – 19:00 a prístupný pešou túrou z Bachledovej doliny a Malej Frankovej.

V Bachledovej doline naďalej prebiehajú stavebné práce, prosíme vás o rešpektovanie stavebných zón a vopred sa ospravedlňujeme za vzniknuté obmedzenia.

 

prijazd a parkovanie chodnik korunami stromov

Bachledka disponuje zo strany Ždiaru parkoviska P1-P4, ktoré sú viditeľne označené logom a spoplatnené cenou 3 eur s DPH. Za parkovné je vždy vydaný platobný doklad, ktorý slúži zároveň ako cestovný lístok pre kyvadlovú dopravu. Nebol Vám pokladničný doklad vydaný? Ste teda našimi hosťami. (V Ždiari a okolí sú aj iné súkromné parkoviská s rôznou výškou poplatkov, ktorých výšku a podmienky nevieme ovplyvniť, keďže sa jedná o iné súkromné osoby).

Počas víkendov a sviatkov býva na chodníku rušno, aby bola Vaša návšteva čo najkomfortnejšia, pripravili sme pre Vás niekoľko informácii ako si výlet v korunách naplánovať.

1. Čím skôr vyrazíte, tým bližšie zaparkujete.  Priamo v Bachledovej doline sa nachádza parkovisko P1 a P2, ktorého kapacita je však kvôli prebiehajúcej stavbe obmedzená na cca 150 áut. Počas víkendov a prázdnin sa naplní už za prvú hodinu. Po jeho naplnení už do doliny nie sú púšťané ďalšie autá. Tie sú odkláňané na záchytné parkoviská.

2. Riaďte sa pokynmi personálu parkoviska a polície a zaparkujte na prvom mieste kde Vás navedú. Všetci naši zamestnaci majú reflexné oblečenie s našim logom. /Iní ľudia v reflexnom oblečení nie sú od nás a vlastnia súkromné parkoviská/. Ďalšie naše parkovisko P3 sa nachádza smerom do Ždiaru po ľavej strane. Peši cca 1 km od parkoviska P1. Veľké záchytné parkovisko P4  sa nachádza v oblasti Strednica na konci Ždiaru cca 8 km od Bachledky smerom na Poľsko. Z parkoviska Strednica premávajú do Bachledky kyvadlovo autobusy zdarma po preukázaní dokladom o zaplatení parkovného  (jazdia počase celého dňa, približne každých 30 minút). Ak zaparkujete na súkromnom parkovisku autobusová doprava nie je zabezpečená.

3. Ak prichádzate zo strany Poľska zaparkujte rovno na Strednici a nesnažte sa dostať až priamo do strediska. Ušetríte si čas i nervy. Zo Strednice Vás do Bachledky pohodlne odvezie autobus.

4. Prichádzate zo smeru Pienin, Zamaguria alebo chcete zaparkovať čo najbližšie ku Chodníku? Smerujte na menšie parkoviská pod svahom v Malej Frankovej (odbočka pri kostole v strede obce) odkiaľ môžete vyjsť ku chodníku rýchlo a vyhnete sa kolónam.

5. Staviame pre Vás novú kabínovú lanovku s plánovaným otvorením už tento rok. Počas výstavby je Chodník korunami stromov prístupný len pešou túrou. Z Bachledovej doliny ide o stredne náročný turistický chodník cez les dlhý 2,6 km s prevýšením 300 m. Z Malej Frankovej je to menej náročná cesta do kopca po lúke, dlhá 1,1 km. Z Jezerska vedie náučný turistický chodník okolo Jezerského jazera, ktorý Vás dovedie až ku Chodníku korunami stromov – stredne náročný výstup. Cestu po zjazdovke z Jezerska neodporúčame – je strmá a náročná.

6. Chodník korunami stromov je v horách, kde je počasie premenlivé a veterné. Chodník vedúci k nemu je turistický. Zvoľte prosím vhodnú turistickú obuv a odev.

7. Pešie výstupy môžu byť pre malé deti a seniorov náročné. Zvážte či výstup zvládnu. Malé deti dajte do nosiča. Na chodníku ich môžete preložiť do kočiara, ktorý Vám požičiame zdarma. Nosič si môžete požičať v stánku suvenírov. Pre deti do 1 roka zdarma, turistický nosič pre staršie deti za poplatok 5 eur.

8. Vstupenky sa nedajú objednať vopred ani rezervovať. Kupujú sa priamo pri vstupe a dajú platiť kartou.

9. Na prechádzku v korunách s cestou hore a dole si naplánujte aspoň 3-4 hodiny.

10. Posledný predaj lístkov je hodinu pre záverečnou, čiže o 18:00.  Na výstup ku chodníku z Bachledovej potrebujete cca 45 min. plus zaparkovanie, kúpa lístkov atď.  Aby ste si boli istí, že sa na chodník dostanete, príďte radšej skôr.

10. Ak sa na prechádzku vyberiete so psíkom, sú pre ne pripravené pekné voliéry pred vstupom. Na samotný chodník psíky ani iné zvieratká ísť nesmú. /ani malé psíky, mačky, fredky atď./

11. Tobogan kvôli stavebným prácam v tesnej blízkosti chodníka nie je otvorený.  O jeho otvorení Vás budeme informovať.

Záleží nám na kvalitných službách a vašom pohodlí. Preto pre Vás budujeme novú lanovku a priestory pre nové kvalitné služby a obchod.  Ako každá výstavba i tá naša znamená isté obmedzenia. Radi by sme Vás upozornili, že prístup k niektorým atrakciám je obmedzený. Zároveň sa výstavba odzrkadľuje na celom prostredí Bachledovej doliny. Veríme, že po ukončení stavebných prác, Vám prinesieme také služby a zážitky, ktoré sa tieto obmedzenia stáli.

Prajeme krásnu prechádzku v korunách stromov.