©2020 Uplift · Built with love by Swift Ideas using WordPress.

Reštaurácia PANORAMA je otvorená. Poteší gurmánov, milovníkov architektúry, rodiny s deťmi i vozíčkarov

Reštaurácia PANORAMA je otvorená. Poteší gurmánov, milovníkov architektúry, rodiny s deťmi i vozíčkarov
Nov 11 Jakub Silha

 Zvyšujúci sa počet návštevníkov i snaha strediska posúvať služby na čo najvyššiu úroveň vyústili do projektu panoramatickej reštaurácie. Jej projekciu dostal na starosti renomovaný architektonický ateliér Compass. Z prvotného zadania vytvoriť príjemnú reštauráciu s pekným výhľadom, dostatkom miest a službami pre rodiny tak vzniklo výnimočné dielo. Stavba jemne zasadená do prostredia, rešpektujúca ráz okolitej krajiny.

Reštaurácia sa nachádza priamo na hrebeni Spišskej Magury vedľa Chodníka korunami stromov. Objekt je projektovaný s veľkým dôrazom na ekológiu a udržateľnosť. Nadväzuje tiež na filozofiu strediska, a to byť úplne bezbariérovo prístupné aj v interiérovej aj exteriérovej časti. Zaujímavosťou je pochôdzna zelená strecha reštaurácie. Pridanou hodnotou k chutnému obedu sú Belianske Tatry ako na dlani. Ste milovník kávy? Príďte si ju vychutnať na veľkú terasu, ktorá Vám tu chvíľku iba pre Vás ešte viac spríjemní. Ochutnať a osviežiť sa môžete aj s lokálnym pivom Kaltenecker.

Reštaurácia je umiestnená a naprojektovaná tak, aby esteticky a prirodzene zapadla do lesného a horského prostredia a splynula s prírodou. Zvonku tak bude nenápadná, ale vo vnútri na Vás čakajú rôzne služby. V samotnej reštaurácii si vyberiete nielen vy, ale aj Vaše deti. Máme pre nich pripravené obľúbené detské jedlá. Deti si prídu na svoje navyše aj v detskom kútiku, ktorý je inšpirovaný prírodou. Oddych v reštaurácii Vám spríjemní aj interiér, ktorý bude zaujímavým spôsobom prezentovať históriu Ždiaru a rôzne prvky folklóru. V suvenírovom obchode si môžete vybrať z veľkej ponuky nielen lokálnych suvenírov v podobe čučoriedkového džemu, či medu, ale aj iných atraktívnych pamätných predmetov. Ak riešite tému ekológie, poteší Vás recyklovateľný bambusový hrnček na kávu, či dizajnové ponožky pre Vás alebo aj celú rodinu.

            Ekologickú otázku sme zaviedli nielen pri výbere produktov do nášho obchodu. Súčasťou projektu bude aj enviromentálna miestnosť. Enviro problematike sa venujeme už dlhšie a v edukovaní o danej téme pokračujeme aj naďalej. Miestnosť je určená pre verejnosť a tešiť sa tu môžete na rôzne prednášky a interaktívne aktivity. Zameraná je nielen na ochranu prírody, ale aj spoznávanie okolitej fauny a flóry. Program vedú ochranári z Pieninského národného parku.

Samozrejmosťou je plná priateľskosť k rodinám s malými deťmi. Medzi vybavenie objektu patrí aj miesto na prebaľovanie, detské stoličky či možnosť ohrevu detskej stravy.