©2019 Uplift · Built with love by Swift Ideas using WordPress.

Počas horúcich dní sa nepreceňujte

Počas horúcich dní sa nepreceňujte
Aug 6 Martina Mudra

Leto, horúce počasie a prázdniny lákajú do hôr nie len skúsených turistov, ale i výletníkov. Zdravotníci počas teplých dní často varujú pred horúčavou, ktorá čaká vonku. V Bachledke počas posledných dní tiež častejšie zažívame kolapsy návštevníkov z tepla a vyčerpanosti. Prosíme Vás preto, dbajte na svoje zdravie a nepreceňujte svoju silu. Kopec, ktorý by ste v chladnejšom počasí zvládli v pohode, môže byť počas horúceho leta veľkou námahou.

Ak sa vyberiete na výlet so seniormi, deťmi alebo ľuďmi so slabšou kondíciou využite na prístup ku Chodníku korunami stromov radšej kabínovú lanovku.

Ak sa predsa rozhodnete vydať sa ku Chodníku korunami stromov pešou túrou, vezmite si k srdcu týchto 10 rád. Pozor! Jedná sa o hodinovú 2 km túru, avšak s prevýšením 300 m. Niektoré úseky majú stúpanie i 40°.

  1. Vhodne sa oblečte a obujte. (Jedná sa ho horský lesný terén, nie upravený mestský chodník. Počasie v horách je premenlivé, zvoľte preto turistickú obuv a oblečenie.)
  2. Nezabudnite na pokrývku hlavy.
  3. Slnko na horách má silnú intenzitu. Chodník korunami stromov vedie ponad les, nezabudnite sa natrieť opaľovacím krémom.
  4. Trekingové palice Vám budú dobrým pomocníkom, požičať si ich môžete i v požičovni pri Infocentre v Bachledovej doline.
  5. Voda, voda, voda – majte jej dostatok, prípadne si ďalšiu dokúpte ešte dole v Bachledovej doline.
  6. Maličké deti len v turistickom nosiči. Jedná sa o lesnú cestu so schodmi, stúpaním -neprístupnú kočiarom. Ak máte dieťa v kočiari, využite kabínovú lanovku. Kočiar si viete zdarma požičať i pri vchode na Chodník korunami stromov.
  7. Správajte sa v lese ako na návšteve, nenechávajte tu odpad, nerušte zvieratá a neničte okolie. Pamätajte, že v prírode sme iba na návšteve.
  8. Ak máte pohybové problémy či slabšiu kondíciu, zvážte radšej prístup kabínovou lanovkou.
  9. Turistický chodník nemá spevnený povrch. Počas daždivých dní je potrebné rátať s blatom.
  10. Choďte po vyznačenom turistickom chodníku. Rešpektujte značky a nekráčajte po ceste kde počas prestavby chodia nákladná autá alebo iných chodníkoch.