Otvorené od 9:00 - 16:00
7/7   9/10   100-150cm
Webcam  

Chodník korunami stromov

Chodník korunami stromov Bachledka sa nachádza na hrebeni Spišskej Magury, na hranici Pieninského a Tatranského národného parku. Miernym stúpaním Vás bezpečne zavedie zo zeme až do výšky 24 metrov priamo ku korunám stromov. Ukážeme Vám v čom je miestna príroda jedinečná. Stanete sa súčasťou lesného života a spoznáte mnoho živočíchov a rastlín, ktoré nájdete len málokde. Trasa o dĺžke viac ako 1 234 m Vás prevedie druhovo pestrým lesom, kde na Vás čakajú rôzne prekvapenia a poučenia. Úplne si Vás získa výhľad z panoramatickej podesty 32 metrov vysokej veže. Naskytne sa Vám dychberúci výhľad na Belianske Tatry, Pieniny a malebné Zamagurie.

Upozornenie:
Na Chodník korunami stromov sa od 22.12.2018 dostanete aj novou kabínovou lanovkou Gondola Bachledka z Bachledovej doliny alebo peši po spevnenej lesnej ceste z Bachledovej doliny. Cesta je dlhá 2,6 km s prevýšením 300 m a výstup cca 60 min. 4-sedačková lanovka z Jezerska neprepravuje pešich turistov, len lyžiarov a snowboardistov. Výstup pešo je možný aj z Malej Frankovej. Posledný vstup je o 15:00 hod. Návštevníkom odporúčame urobiť si dostatočnú časovú rezervu na výstup ku Chodníku.

Deti a rodiny

Pre malých návštevníkov sú pred areálom pripravené dve detské ihriská. Lesné zvieratká si pre nich pripravili rôzne úlohy a aktivity, ktoré spríjemnia prechádzku v korunách. Kočiare sú k dispozícii zdarma v pokladniach pri vstupe na Chodník korunami stromov. Viac informácií o požičovni.

Náučný program

Uprostred krásnych lesov Vám predstavíme radu chránených živočíchov a rastlín, spoznáte jedinečnosť tejto lokality i následky ničivej sily počasia. Ak sa chcete o prírode Spišskej Magury dozvedieť viac, pripravili sme pre Vás niekoľko programov zameraných na spoznávanie prírody, pozorovanie vtáctva, či objavovanie liečivých pokladov lúk Zamaguria. Sprievodcov Vám budú robiť tí najpovolanejší – pracovníci Pieninského národného parku. Viac informácií o programoch so sprievodcom.

Adrenalínové zastávky a tobogán

Počas Vašej cesty po Chodníku korunami stromov sa môžete zastaviť na dvoch adrenalínových zastávkach. Nielen deti si tu môžu vyskúšať udržanie rovnováhy v priehľade, ktorý pod sebou odhaľuje zdanlivo nebezpečnú priepasť. Všetky atrakcie sú samozrejme maximálne zabezpečené. Na vrchole 32 metov vysokej veže Vás prekvapí adrenalínový pohľad nadol cez pochôdznu sieť. Zábavnú jazdu zažijete na 67 m dlhom suchom tobogane, ktorý Vašu cestu dole skráti na pár sekúnd.
Tobogan je z bezpečnostných dôvodov počas trvania stavebných prác v blízkosti chodníka zatvorený .

Viac informácii a aktuality nájdete na: www.chodnikkorunamistromov.sk