Otvorené od 9:00 - 16:00
7/7   9/10   100-150cm
Webcam  

Deti a rodiny

Atrakcie a zážitky počas celého roka v Bachledke

 

Deti a rodiny

Bobová dráha

V Bachledovej máte možnosť zviezť sa na najdlhšej bobovej dráhe v Tatrách. Ma dĺžku 1 200 metrov a 15 zákrut, čo je zárukou výnimočného zážitku z jazdy. Prevýšenie dráhy je 111 metrov a maximálna rýchlosť, ktorú môžete dosiahnuť, je 40 km/hod.  Jej prepravná kapacita je 200 osôb za hodinu. Nástup na bobovú dráhu je pri vrchnej stanici lanovky.  Jazda na nej je bezpečná, rýchlosť  si reguluje sám návštevník. Staršie deti na nej jazdia samé, mladšie s rodičmi. Cena lístkov podľa aktuálneho cenníka.  Bobová dráha je v prevádzke počas víkendov od 9:00 do 15:00

 

Detské ihrisko

Na všetky hravé a neposedné deti čaká v Bachledke veľké detské ihrisko, kde sa s kamarátmi vyšantia po celý rok. Tunel, hojdačky, šmýkačky, preliezky i hrad – to všetko nájdete na detskom ihrisku pred bufetom pri vrcholovej stanici lanovky.

Trampolíny

Kto skáče nehnevá – tvrdí výrobca našich trampolín. V detskom areáli čakajú hneď dve profesionálne trampolíny, na ktorých si užijú plno zábavy nielen deti, ale aj veľkí návštevníci s prebytkom energie.

Lesné hry

Na detskom chodníku macka Kubíka čakajú deti zaujímavé lesné hry. Malí turisti na nich musia uhádnuť čím sa živia lesné zvieratká, ktorý strom má aké listy, ktorá rastlina ma aký plod, či ktorému zvieraťu patria ktoré stopy.  Lesné hry v Bachledke spájajú zábavu i poučenie a hravou formou učia deti o živote v prírode.

Mini ZOO

Malú detskú ZOO nájdete nad hotelom Bachledka Strachan pri nástupnej stanici lanovky. K videniu i kŕmeniu sú v nej milé zajačiky, kozičky i ovečky a teliatka.

Fotomiesto

Odneste si z dovolenky originálny suvenír v podobe fotky z nášho fotomiesta. Fotomiesto nájdete na zjazdovke Bachledka neďaleko vstupu na Chodník korunami stromov.

Náučný chodník

Výlet do Bachledky je nielen zábavný, ale aj náučný. Po hrebeni Spišskej Magury vedie detský náučný chodník, na ktorom macko Kubík zábavnou formou informuje deti o zvieratkách, vtákoch a rastlinách nášho územia. Chodník má dve časti. Na malom okruhu sa návštevníci oboznámia so zvieratami, ktoré tu prirodzene žijú. Má 8 zastávok, dĺžku 300 m a vedie od detského ihriska k vyhliadkovej veži. Na každom stanovišti môžu deti riešiť úlohy a ich výsledky si značiť do hracieho plánu, ktorý je k dispozícii v infocentre. Po jeho správnom vyplnení čaká deti drobná odmena. Veľký okruh vedie od vyhliadkovej veže k Jezerskému jazeru. Ma dĺžku 6,5 km a turistov informuje o vtákoch žijúcich v tunajších lesoch. V okolí stanovíšť sú rozmiestnené vtáčie búdky, ktoré dávajú skvelú príležitosť pozorovať vtáctvo z blízka. Ohybnosť, šikovnosť a silu si otestujú na pohybové stanovištiach a prekážky rozmiestnené po chodníku smerom k jazeru.

Dobrodružná pátračská hra

Hľadanie Gorgyho elixíru života.  Lesný muž Gorgy, maskot Bachledky, žije v lesoch Belianskych Tatier a Spišskej Magury už niekoľko stoviek rokov. Má orlí zrak a tuhé zdravie. Jeho tajomstvo spočíva v pravidelnom užívaní špeciálneho elixíru života, ktorý si sám vyrába. Ako a z čoho? Na to musíte prísť sami. Tajomstvo elixíru strážia obyvatelia lesa a indície na jeho rozlúštenie je možné získať len od nich. Vydajte sa na dobrodružnú cestu zázračným lesom, spoznajte jeho obyvateľov a rozlúštite záhadu Gorgyho elixíru života.
Z dôvodu výstavby novej lanovky a iných prebiehajúcich stavebných prác v stredisku je Dobrodružná pátračská hra do odvolania mimo prevádzky.