Otvorené od 9:00 - 16:00
7/7   9/10   100-150cm
Webcam  

Ako k nám & parkovanie

Ako k nám

Do BACHLEDKY a na Chodník korunami stromov sa dostanete:

  • z Bachledovej doliny (príchod zo Ždiaru, Tatranskej Kotliny), kde sa nachádza veľké parkovisko a hlavný vstup do strediska. Ďalšie záchytné parkoviska sa nachádzajú v Ždiari. Z Bachledovej doliny vedie na vrchol lanovka, ktorá je počas roku 2018 v prestavbe. Novou kabínovou lanovkou sa budete môcť vyviezť už tento rok.  Chodník korunami stromov a iné atrakcie sa nachádzajú na vrchole Spišskej Magury.  Z parkoviska v Bachledovej doline tam vedie 2 km dlhý turistický chodník. Cesta nahor trvá cca 40 minút. Nie je vhodná pre výstup s kočiarom ani invalidným vozíkom, ide o lesný turistický chodník.
  • z Malej Frankovej (príchod z Červeného Kláštora, Niedzice), kde sa nachádza parkovisko priamo pod svahom. Ku Chodníku korunami stromov sa dostanete po lúčnej ceste dlhej 1,4 km do kopca. Na parkovisko vedie cesta od kostola v strede obce.
  • z Jezerska, kde sa nachádza parkovisko priamo pod svahom. Ku Chodníku korunami stromov sa dostanete strmým výstupom po zjazdovke alebo náučným turistickým chodníkom okolo Jezerského jazera. Odporúčame cestu okolo Jezerského jazera, ktorá je menej náročná a zároveň atraktívnejšia.
  • zo Ždiaru hrebeňovou túrou po Spišskej Magure. Na cyklochodník vedúci po hrebeni Spišskej Magury sa môžete napojiť v Príslope na konci Ždiaru alebo ďalších miestach trasy. Trasa vedie priamo ku Chodníku korunami stromov. V zimných mesiacoch slúži ako bežkárska trať.

PARKOVANIE

Hlavný prístup k Chodníku je z Bachledovej doliny (odbočka z hlavnej cesty medzi Ždiarom a Tatranskou Kotlinou). Cesta je dobre označená, sledujte smerové tabule, ktoré usmerňujú turistov do strediska BACHLEDKA Ski & Sun. Veľmi dobrý prístup je taktiež z obce Malá Franková, kde sa odstavné parkovisko nachádza priamo pod svahom Furmanec (na parkovisko vedie cesta s odbočkou pri kostole).

Bachledka disponuje zo strany Ždiaru parkoviskami P1-P4, ktoré sú viditeľne označené logom a spoplatnené cenou 3 eur s DPH. Za parkovné je vydaný platobný doklad, ktorý slúži zároveň ako cestovný lístok pre kyvadlovú dopravu. Dovoľujeme si Vás upozorniť, že v Ždiari a okolí sú aj iné súkromné parkoviská, kde výšku poplatku za parkovné a podmienky nevieme ovplyvniť.

Počas víkendov a sviatkov býva na Chodníku rušno, aby bola Vaša návšteva čo najkomfortnejšia, pripravili sme pre Vás niekoľko informácii ako si výlet v korunách stromov naplánovať.

1. Čím skôr vyrazíte, tým bližšie zaparkujete.  Priamo v Bachledovej doline sa nachádza parkovisko P1 a P2, ktorého kapacita je však kvôli prebiehajúcej stavbe obmedzená na cca 150 áut. Počas víkendov a prázdnin sa naplní už za prvú hodinu. Po jeho naplnení už do doliny nie sú púšťané ďalšie autá. Tie sú odkláňané na záchytné parkoviská

2. Riaďte sa pokynmi personálu parkoviska a polície a zaparkujte na prvom mieste kde Vás navedú. Všetci naši zamestnanci majú reflexné oblečenie s našim logom. /Iní ľudia v reflexnom oblečení nie sú od nás a vlastnia súkromné parkoviská/. Ďalšie naše parkovisko P3 sa nachádza smerom do Ždiaru po ľavej strane. Peši cca 1 km od parkoviska P1. Veľké záchytné parkovisko P4  sa nachádza v oblasti Strednica na konci Ždiaru cca 8 km od Bachledky smerom na Poľsko. Z parkoviska Strednica premávajú do Bachledky kyvadlovo autobusy zdarma po preukázaní dokladom o zaplatení parkovného  (jazdia počas celého dňa, približne každých 30 minút). Ak zaparkujete na súkromnom parkovisku autobusová doprava nie je zabezpečená.

3. Ak prichádzate zo strany Poľska zaparkujte rovno na Strednici, nesnažte sa dostať až priamo do strediska. Ušetríte si čas i nervy. Zo Strednice Vás do Bachledky pohodlne odvezie autobus.

4. Prichádzate zo smeru Pienin, Zamaguria alebo chcete zaparkovať čo najbližšie ku Chodníku? Smerujte na menšie parkoviská pod svahom v Malej Frankovej (odbočka pri kostole v strede obce) odkiaľ môžete vyjsť ku chodníku rýchlo a vyhnete sa kolónam.

5. V Bachledovej doline majú zastávku autobusy SAD na linke Poprad – Ždiar.  Zastávka Bachledova dolina rázcestie sa nachádza necelý kilometer od strediska. Aktuálne spoje overte na www.cp.sk.

6. V zimnej sezóne premáva kyvadlový bezplatný skibus z obce Ždiar do strediska . V letnej sezóne premáva kyvadlový autobus zo záchytného parkoviska Strednica v obci Ždiar.

Všeobecné info

Povolená rýchlosť

Obec: 50 km/h
Mimo obce: 90 km/h
Diaľnica: 130 km/h

Povolený alkohol: 0.00 prom
Nezabudnite, že na diaľniciach a rýchlostných komunikáciách potrebujete elektronickú diaľničnú známku! Viac info.