Otvorené od 9:00 - 18:00
Webcam  

Doprava

Autom

Do BACHLEDKY a na Chodník korunami stromov sa autom dostanete

  • z Bachledovej doliny (príchod zo Ždiaru, Tatranskej Kotliny), kde sa nachádza veľké parkovisko a hlavný vstup do strediska. Ďalšie záchytné parkoviska sa nachádzajú v Ždiari. Z Bachledovej doliny vedie na vrchol lanovka, ktorá je počas roku 2018 v prestavbe. Novou kabínovou lanovkou sa budete môcť vyviezť už tento rok.  Chodník korunami stromov a iné atrakcie sa nachádzajú na vrchole Spišskej Magury.  Z parkoviska v Bachledovej doline tam vedie 2 km dlhý turistický chodník. Cesta nahor trvá cca 40 minút. Nie je vhodná pre výstup s kočiarom ani invalidným vozíkom, ide o lesný turistický chodník.
  • z Malej Frankovej (príchod z Červeného Kláštora, Niedzice), kde sa nachádza parkovisko priamo pod svahom. Ku Chodníku korunami stromov sa dostanete po lúčnej ceste dlhej 1,4 km do kopca. Na parkovisko vedie cesta od kostola v strede obce.
  • z Jezerska, kde sa nachádza parkovisko priamo pod svahom. Ku Chodníku korunami stromov sa dostanete strmým výstupom po zjazdovke alebo náučným turistickým chodníkom okolo Jezerského jazera. Odporúčame cestu okolo Jezerského jazera, ktorá je menej náročná a zároveň atraktívnejšia.
  • zo Ždiaru hrebeňovou túrou po Spišskej Magure. Na cyklochodník vedúci po hrebeni Spišskej Magury sa môžete napojiť v Príslope na konci Ždiaru alebo ďalších miestach trasy. Trasa vedie priamo ku Chodníku korunami stromov. V zimných mesiacoch slúži ako bežkárska trať.

 

 

Autobusom a vlakom

Autobusy premávaju pravidelne podľa cestovného poriadku SAD.

  • Poprad – Bachledova dolina
  • Kežmarok – Bachledova dolina

Ak cestujete vlakom vystúpte v stanici Poprad Tatry, kde prestúpte na autobus smer Ždiar – Bachledova dolina.

Väčšina autobusov zastavuje na zastávke Bachledova dolina rázcestie, ktorá je na križovatke s hlavnou cestou. Zo zastávky pokračujte do strediska 1 km po ceste smerom do kopca až k nástupnej stanici lanovky a Hotelu Bachledka. Odtiaľ je turistický chodník vedúci ku Chodníku korunami stromov viditeľne označený.

Všeobecné info

Povolená rýchlosť

Obec: 50 km/h
Mimo obce: 90 km/h
Diaľnica: 130 km/h

Povolený alkohol: 0.00 prom

Nezabudnite, že na diaľniciach a rýchlostných komunikáciách potrebujete elektronickú diaľničnú známku!