©2021 Uplift · Built with love by Swift Ideas using WordPress.

MOM v Ždiari momentálne mimo prevádzky.

MOM v Ždiari momentálne mimo prevádzky.
dec 22 Kristina Jakubova

MOM v Ždiari momentálne mimo prevádzky.

XXX

Od 28.12. je mobilné odberové miesto zabezpečujúce antigénové testovanie na COVID – 19 už aj v Ždiari. Nachádza sa na začiatku obce Ždiar, zo smeru Tatranskej Kotliny a je spoplatnené sumou 16€/ osoba.

Každý deň 7:00 – 14:00.

Návštevníkom lyžiarskych stredísk, ale aj hosťom ubytovacích zariadení vznikla nedávno nová povinnosť, a to preukázať sa negatívnym testom nie starším ako 72 hodín. Ide o prevenciu voči šíreniu ochorenia COVID – 19. Plánovaný deň spustenia mobilného testovacieho centra v Ždiari je 28.12., kedy nielen lyžiari, ale aj návštevníci širšieho okolia majú možnosť získať pre seba, ale aj pre celú rodinu antigénový test. Cieľom MOM je zabezpečiť ľuďom vyšší komfort pri plánovaní lyžovačky, a v stredisku vytvoriť tzv. negatívny areál, kde sa minimalizuje možnosť nákazy pre návštevníkov aj pre zamestnancov. Sme radi, že sa nám MOM v relatívne krátkom čase podarilo zrealizovať a už čoskoro bude aj v blízkosti strediska Bachledka Ski & Sun.

Bližšie informácie o umiestnení mobilného odberového miesta, ako aj prevádzkové časy čoskoro doplníme.

Cieľom MOM je zabezpečiť ďalší testovací bod pre lyžiarov a všetkých návštevníkov regiónu a ubytovaných hostí. Všetkým návštevníkom a lyžiarom aj napriek jeho zriadeniu odporúčame prísť do strediska s už platným negatívnym testom. Najväčšou výhodou toho je, že v prípade pozitívneho testu si návštevníci ušetrenia komplikácie s rušením pobytov, a vedia všetko vyriešiť ešte z domu, načas a bez stresov.

Povinnosť preukázania sa negatívnym testom nie starším ako 72 hodín sprevádzajú aj ďalšie, naďalej platné opatrenia, ktoré sú návštevníci povinní dodržiavať. Pre všetky lyžiarske strediská ako aj pre lyžiarov sú pravidlá jasne nastavené. Stredisko Bachledka Ski & Sun o nich informuje aj na svojej webstránke. V stredisku sú zabezpečené koridory pre dodržiavanie rozostupov v miestach, kde sa vytvárajú rady, dotykové miesta, ako aj objekty, zariadenia a lanovka budú pravidelne dezinfikované, návštevníci budú koordinovaní a informovaní, že v jednej kabínovej lanovke môže cestovať len jedna osoba, alebo členovia jednej domácnosti. Sme radi, že gastro prevádzky môžu byť pre lyžiarov k dispozícii, aj keď samozrejme iba za podmienok výdaja cez okienko a pre ubytovaných formou donášky na izbu, alebo take away. Jedno z najhlavnejších pravidiel je aj naďalej nepretržité prekrytie horných dýchacích ciest. V prípade, že si lyžiar zabudne rúško, buffku a pod., môže si ich zakúpiť aj u nás v stredisku.

 

Lyžiarske stredisko Bachleda Ski & Sun malo v pláne spustiť lyžiarsku sezónu 18.12., čo ale podmienky nedovolili. V prípravách pokračujeme a sezónu je v pláne otvoriť 29.12. ak neprídu iné vládne nariadenia. V stredisku sa návštevníci môžu ubytovať v dizajnových Apartmánoch Panorama alebo nových Apartmánoch Bachledka priamo pri nástupnej stanici na lanovku na pešej zóne.

 

Tešíme sa na Vašu návštevu! 🙂