©2019 Uplift · Built with love by Swift Ideas using WordPress.

Ako sa k nám dostať a kde zaparkovať

Ako sa k nám dostať a kde zaparkovať
aug 20 bachledka

Staviame pre Vás novú kabínovú lanovku s plánovaným otvorením už tento rok (zimná sezóna 2018/19). Počas výstavby je Chodník korunami stromov prístupný len pešou túrou. Z Bachledovej doliny ide o stredne náročný turistický chodník cez les dlhý 2,6 km s prevýšením 300 m. Z Malej Frankovej je to menej náročná cesta do kopca po lúke, dlhá 1,1 km. Z Jezerska vedie náučný turistický chodník okolo Jezerského jazera, ktorý Vás dovedie až ku Chodníku korunami stromov – stredne náročný výstup. Cestu po zjazdovke z Jezerska neodporúčame – je strmá a náročná.
Hlavný prístup k Chodníku je z Bachledovej doliny (odbočka z hlavnej cesty medzi Ždiarom a Tatranskou Kotlinou). Cesta je dobre označená, sledujte smerové tabule, ktoré usmerňujú turistov do strediska BACHLEDKA Ski & Sun.

Bachledka disponuje zo strany Ždiaru parkoviskami P1-P4, ktoré sú viditeľne označené logom a spoplatnené cenou 3 eur s DPH. Za parkovné je vydaný platobný doklad, ktorý slúži zároveň ako cestovný lístok pre kyvadlovú dopravu. Dovoľujeme si Vás upozorniť, že v Ždiari a okolí sú aj iné súkromné parkoviská, kde výšku poplatku za parkovné a podmienky nevieme ovplyvniť.

Počas víkendov a sviatkov býva na Chodníku rušno, aby bola Vaša návšteva čo najkomfortnejšia, pripravili sme pre Vás niekoľko informácii ako si výlet v korunách stromov naplánovať.

1. Čím skôr vyrazíte, tým bližšie zaparkujete.  Priamo v Bachledovej doline sa nachádza parkovisko P1 a P2, ktorého kapacita je však kvôli prebiehajúcej stavbe obmedzená na cca 150 áut. Počas víkendov a prázdnin sa naplní už za prvú hodinu. Po jeho naplnení už do doliny nie sú púšťané ďalšie autá. Tie sú odkláňané na záchytné parkoviská

2. Riaďte sa pokynmi personálu parkoviska a polície a zaparkujte na prvom mieste kde Vás navedú. Všetci naši zamestnanci majú reflexné oblečenie s našim logom. /Iní ľudia v reflexnom oblečení nie sú od nás a vlastnia súkromné parkoviská/. Ďalšie naše parkovisko P3 sa nachádza smerom do Ždiaru po ľavej strane. Peši cca 1 km od parkoviska P1. Veľké záchytné parkovisko P4  sa nachádza v oblasti Strednica na konci Ždiaru cca 8 km od Bachledky smerom na Poľsko. Z parkoviska Strednica premávajú do Bachledky kyvadlovo autobusy zdarma po preukázaní dokladom o zaplatení parkovného  (jazdia počas celého dňa, približne každých 30 minút). Ak zaparkujete na súkromnom parkovisku autobusová doprava nie je zabezpečená.

3. Ak prichádzate zo strany Poľska zaparkujte rovno na Strednici, nesnažte sa dostať až priamo do strediska. Ušetríte si čas i nervy. Zo Strednice Vás do Bachledky pohodlne odvezie autobus.

4. Prichádzate zo smeru Pienin, Zamaguria alebo chcete zaparkovať čo najbližšie ku Chodníku? Smerujte na menšie parkoviská pod svahom v Malej Frankovej (odbočka pri kostole v strede obce) odkiaľ môžete vyjsť ku chodníku rýchlo a vyhnete sa kolónam.

5. V Bachledovej doline majú zastávku autobusy SAD na linke Poprad – Ždiar.  Zastávka Bachledova dolina rázcestie sa nachádza necelý kilometer od strediska. Aktuálne spoje overte na www.cp.sk.

6. V zimnej sezóne premáva kyvadlový bezplatný skibus z obce Ždiar do strediska . V letnej sezóne premáva kyvadlový autobus zo záchytného parkoviska Strednica v obci Ždiar.

Viac: DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE  & ČASTO KLADENÉ OTÁZKY 

Záleží nám na kvalitných službách a vašom pohodlí. Preto pre Vás budujeme novú lanovku a priestory pre nové kvalitné služby a obchod.  Ako každá výstavba i tá naša znamená isté obmedzenia. Radi by sme Vás upozornili, že prístup k niektorým atrakciám je obmedzený. Zároveň sa výstavba odzrkadľuje na celom prostredí Bachledovej doliny. Veríme, že po ukončení stavebných prác, Vám prinesieme také služby a zážitky, ktoré sa tieto obmedzenia stáli.
Prajeme krásnu prechádzku v korunách stromov.