©2020 Uplift · Built with love by Swift Ideas using WordPress.

Šetri energiu, choď lanovkou a zaži viac!

Šetri energiu, choď lanovkou a zaži viac!
30 júla Kristina Jakubova

V posledných dňoch sme sa v stredisku venovali projektu, ktorý bol zameraný na zvýšenie bezpečnosti turistov a zníženie úrazov, ale aj energie, ktorú musí turista vydať, aby sa dostal ku obľúbenému Chodníku korunami stromov a mnoho ďalších atrakcií, ktoré tu naňho čakajú. Cieľom bola zmena, v resp. vylepšenie doterajšieho využívania energie návštevníkov konkrétnymi činnosťami, ale aj pokúsiť sa zmeniť myslenie návštevníkov na tému šetrenie energie, čiže menšie výdaje energie, v širšom význame ochrany Vášho zdravia, psychického pokoja, ale v konečnom dôsledku aj Vašich topánok.

  

Keď sme po dlhých týždňoch ukončili všetky sledovania a výpočty, zistili sme, že návštevník, ktorý použije lanovku, ušetrí mnoho €ur na teniskách, ktoré si na náročnom turistickom chodníku nezničí a ušetrí niekoľko hodín v čakárni  s prípadným úrazom.

Turistický chodník je totiž skutočne turistický a s vyšším levelom náročnosti.  V prípade horúcich letných dní sa jeho náročnosť ešte viac znásobuje, čo si mnohí turisti neuvedomujú.

Počas daždivých dní je chodník zase nebezpečne klzký, a to aj pre skúsených turistov.

Hlavným zistením bolo, že zvýšenie bezpečnosti turistov a zníženie energie presunom sa na hrebeň lanovkou, kde je epicentrum zážitkov, vidíme hlavne vo výmene použitia náročnej turistickej trasy za použitie pohodlnej a bezpečnej 10-miestnej kabínovej lanovky.

  

A viete, čo sme ešte zistili? Použitím lanovky sa teplota Vášho tela nielen nezvýši, ale dokážete ju pomocou vetranej kabínovej lanovky udržiavať na príjemných stupňoch aj počas horúcich letných dní.

Na základe našich zistení a výpočtov Vám odporúčame použiť lanovku, vymeniť ťažké turistické topánky za príjemnú turistickú obuv, nechať doma zásoby pitnej vody a radšej ochutnať Tatranskú minerálku, či lokálne remeselné pivo Kaltenecker na terase našej novej panoramatickej reštaurácie PANORAMA  s neopakovateľnými výhľadmi na hrebeň Belianskych Tatier.

Do projektu sú zapojení aj naši pracovníci lanovky, ktorí Vás budú navigovať nielen svojím príjemným úsmevom, ale aj radami ako bezpečne a bez strachu využiť lanovku v prípade, že nastupujete s kočiarom, invalidným vozíkom, thule kočiarom, či bicyklom.

S nami šetríte viackrát krát. Nielen energiu, topánky, tričká, ale aj Váš čas. Ten sa Vám veru zíde, aby ste mohli zažiť všetky možnosti, ktoré Vám ponúka nielen stredisko Bachledka Ski&Sun :

  • Chodník korunami stromov  1234m
  • Najdlhší suchý tobogan – 67m
  • Najdlhšia bobová dráha v Tatrách – až 15 zákrut!
  • Veľké trampolíny
  • Detské ihriská
  • Kŕmenie dravých vtákov so Sokoliarmi Majstra Vagana
  • Vozenie sa na poníkoch
  • Turistický chodník na Jezerské jazero
  • V okolí strediska až 130km cykloturistických trás

  

ale aj širšie okolie: malebnú dedinku Ždiar, miestny folklór v Ždiarskom múzeu, jedinečnú architektúru, Beliansku jaskyňu, prechádzku v Monkovej doline, plte alebo raft v Červenom Kláštore a mnoho ďalších zážitkov.

 

Šetri energiu, choď lanovkou a zaži viac. Investuj svoj čas do správnych vecí a zaži nezabudnuteľné! V Bachledke si je z čoho vybrať.