©2022 Uplift · Built with love by Swift Ideas using WordPress.

Tiež rozmýšľate ako stráviť víkend či dlhšie obdobie doma s deťmi a nezblázniť sa?

Tiež rozmýšľate ako stráviť víkend či dlhšie obdobie doma s deťmi a nezblázniť sa?
mar 13 Martina Mudra

Z každej strany sa na nás hrnú informácie ohľadom korona vírusu a zatvárania postupne všetkých vecí naokolo. Tiež rozmýšľate ako stráviť víkend či dlhšie obdobie doma s deťmi a nezblázniť sa? Prinášame Vám 10 tipov na víkendové trávenie času. 

 

  1. Pustite sa do jarného upratovania skôr ako po minulé roky. Tiež zvyknete pred Veľkou nocou robiť poriadne upratovanie? Presuňte ho tento rok na skorší čas a umyte okná, vypucujte podlahy a zbavte sa všetkého nepotrebného čo ste cez zimu nahromadili. Jarný vánok prospeje nie len Vášmu bytu, ale aj špajzi.
  2.  Upečte koláč, buchty a iné dobroty, na ktoré inokedy nemáte čas. Tiež milujte buchty od babky, šišky, koláče a iné dobroty? Babičky si vždy nájdu čas aby ich pripravili, no my žijeme v uponáhľanom svete. Teraz nás však situácia prinútila spomaliť. Urobte radosť rodine a pripravte si domáce dobroty.
  3. Naskočte do auta a vybehnite do lesa. Jar klope na dvere,  preto je ideálny čas na prechádzku v lese, nazbieranie prvých jarných byliniek, medvedieho cesnaku či bahniatok. Vyhnite preplneným parkom a objavte kúsok lesov za mestom či dedinou.
  4.  Upracte si počítač, zálohujte fotky a vytvorte konečne album z poslednej dovolenky, na ktorý sa chystáte už od leta.
  5.  Zazimujte lyžiarsky výstroj. Vyzerá to, že bezpečnostnými nariadeniami lyžiarska sezóna na dobro skončila a sánky už tiež nebudeme potrebovať. Ošetrite, nabrúste a navoskujte lyže, vyperte športové oblečenie a vyvetrajte lyžiarky aby ste celú výstroj uložili do budúcej zimy.
  6.  Zbavte sa vecí, ktoré nepotrebujete. Každý máme doma plno veci, ktoré už dávno nepotrebujeme. Toto je ideálna príležitosť pekne ich vytriediť, nafotiť a šup s nimi na internetový bazár.
  7.  Pripravte balkón a terasu na leto. Niekde je na sadenie jarných kvietkov už vhodný čas, inde ešte priskoro. Pripraviť im priestor už ale môžeme. Povyhadzujte staré rastliny, umyte balón a ošetrite terasový nábytok aby ste boli s prvými jarným lúčmi pripravení na kávičku na terase.
  8.  Dočítajte knihu, ktorú máte na nočnom stolíku už mesiace. Ráno sa vždy ponáhľate do práce, robiť deťom raňajky a venčiť psa. Teraz sa však po raňajkách môžete vrátiť do postele a začítať sa pútavého príbehu.
  9.  Prevetrajte šatník. Po každom praní máte pocit, že v policiach je akosi menej a menej miesta? Tak je asi najvyšší čas vytriediť šatník a zbaviť sa kúskov do ktorých sa už nezmestíte alebo ste nemali už dlhší čas na sebe. Nemusíte ich vyhadzovať, častokrát urobia radosť iným ľuďom, stačí ich pribaliť do práce a opýtať sa kolegov či susedov.
  10.  Vytrieďte nepotrebné knihy.  Knižné swapy, búdky a iné miesta kde je možné odovzdať nechcené knihy a vziať si iné sú čoraz populárnejšie. Pozrite sa do domácej knižnice a vyberte knihy, u ktorých si poviete, že ich druhý krát čítať nebudete. Všetky takéto sú výborným adeptom na výmenu za iné knihy.