©2022 Uplift · Built with love by Swift Ideas using WordPress.

U nás sú vítaní všetci. V Bachledke sa tešíme aj na seniorov.

U nás sú vítaní všetci. V Bachledke sa tešíme aj na seniorov.
okt 8 Kristina Jakubova

Jeseň v prírode či jeseň života. Obe môžu byť farebné. Naplánujte si výlet do jesennej Bachledky s Klubom seniorov alebo so svojím partnerom. V Bachledke a okolitom regióne na Vás čaká mnoho možností na spoznávanie, relax, oddych, tóny goralskej hudby, či ochutnávka prvej slovenskej whiskey. Práve na ňu môžete nalákať pánov, dámy si nenechajte ujsť poriadnu tatranskú masáž a spolu sa vyberte na večeru ochutnávať miestnu kuchyňu.

Bachledka, Chodník korunami stromov, Jezerské jazero

Príďte zažiť boj ročných období na hrebeň Spišskej Magury. Z Bachledovej doliny Vás pohodlne vyvezieme 10-miestnou lanovkou Gondola Bachledka, z ktorej môžete sledovať prvé panoramatické výhľady na hrebeň Belianskych Tatier. Pobyt na čerstvom vzduchu je liek pre telo aj dušu. Odporúčame si pribaliť turistické palice a po značenom chodníku sa z hrebeňa môžete vybrať ku Jezerskému jazeru.  Práve Nordic Walking sa stáva čoraz viac obľúbenou aktivitou. Odporúčame si však načítať viac o správnej technike tejto aktívnej chôdze. Zmes farebných listnatých stromov a sýtozelených ihličnanov či šum jesenného lesa môže mať ukľudňujúce účinky dokonca aj na Vašu myseľ.

Na hrebeni čoskoro otvoríme nový komplex služieb, v strede ktorých bude reštaurácia Panorama s ponukou jedál z lokálnych produktov. Práve v tomto príjemnom prostredí môžete načerpať nové sily, nakoľko sme pre Vás pripravili špeciálne Senior menu za výhodnú cenu. Zahriatí polievkou a s doplnenou energiou môžete pokračovať s prechádzkou na Chodníku korunami stromov. Chodník má príjemné plynulé stúpanie, ktoré si ani nebudete uvedomovať, a na konci ktorého Vás bude čakať vyhliadková veža o výške 32 metrov. Pripravené máme pre Vás nielen seniorské zľavy, ale pre zájazdy aj skupinové. Pri vstupe si prípadné turistické palice odložíte u našich kolegov.

Cyklochodník,  e-bicykle a turistika

 V rámci aktívneho „odpočinku“ majú niektoré ubytovacie zariadenia možnosť zapožičania si e-bicyklov. Región disponuje niekoľkými novovybudovanými cyklochodníkmi, dokonca do Bachledovej doliny sa tiež viete dostať z okolitých dedín na bicykli  . Ako celodenný výlet odporúčame cyklovýlet do malebnej dedinky Osturňa, ale vybrať si môžete z rôznych cyklotrás v oblasti, alebo z niekoľkých turistických trás. Stále čoraz viac obľúbené elektro bicykle si môžete zapožičať aj v Penzióne Kamzík (affiliate link), kde nájdete príjemné ubytovanie, reštauráciu, ale aj wellness.

Wellness a masáž

Práve oddych a relax vo wellnesse by mali nasledovať po takomto aktívnom dni. O liečivých účinkoch vírivej vody, horúcich kúpeľoch s pridanými kvetmi či bylinkami a kúpeľoch rozšírených o parné miestnosti sa ľudia presvedčili už v starovekých dobách. Pobyt vo wellness Vám garantuje uvoľnenie kĺbov a svalov, zvýšenú tvorbu hormónu šťastia – endorfínu, spaľovanie tukov, ale zvyšuje aj správnu funkciu metabolizmu. Relax môžete doplniť masážou, ktorá Vám správne rozprúdi krvný obeh a vy sa tak dokonale zrelaxujete. O možnostiach na wellnes a spa v okolí Bachledky sme viac napísali tu.

Múzeum – Ždiarsky dom

Miesto, ktoré rozhodne stojí za, ako pre jednotlivcov tak aj pre celé zájazdy, je Múzeum – Ždiarsky dom. Miesto, kde sa dozviete veľa zaujímavých informácií od tradičnej ľudovej architektúry, zvykov, tradícií, odievania až po to, čo symbolizujú mušle na typických goralských klobúkoch. Okrem výkladu miestnej sprievodkyne môžete spoznávať históriu zachytenú na fotografiách, či krátkych záznamoch a dokumentoch, ktoré sú tu premietané nepretržite. V múzeu po dohode s personálom viete dokonca zažiť typickú goralskú svadbu či samotný ľudový kroj si dokonca aj vyskúšať.

Na stenách dámske odevy pre rôzne príležitosti. Vpravo predstavenie techniky tkania.

Belianska jaskyňa

Slovensko má veľa klenotov hodných objavovania. V regióne máme aj najväčšiu a jedinú sprístupnenú vysokohorskú kvapľovú jaskyňu – Beliansku  jaskyňu, ktorá sa nachádza na území TANAP-u. Obľúbená a vďačná zastávka aj pre skupinové výlety. V rámci jedného dňa viete navštíviť Bachledku, Chodník korunami stromov a aj Beliansku jaskyňu. Nachádza sa totiž v neďalekej obci Tatranská Kotlina. Čakajú tu na Vás mnohé zaujímavé jaskynné objekty ako stalagmity, vodopády, jazierka, dokonca sa tu nachádza Hudobná sieň s tak výbornou akustikou, že sa tu zvykli organizovať koncerty reprodukovanej klasickej hudby.

Nestville park

Čerešnička na torte výletu hlavne pre pánov. Ktorý z nich by nechcel ochutnať prvú pravú 7x destilovanú slovenskú whiskey? V Nestville parku si môžete objednať prehliadku expozície, ktorá sa skladá z troch častí: historickej, modernej a tradičnej. Ideálne pre zájazdy, ktoré spĺňajú minimálny počet osôb pri objednávke. Základnú prehliadku môžete doplniť rozšírenou degustáciou – 4 produkty spoločnosti, ktoré si vychutnáte v atmosferickej Rezbárskej sále. Zvoliť si môžete aj program Whiskey tour, na konci ktorej dostanete certifikát a darček. Doplniť to môžete o program Tradičné minichute v podobe chutných jednohubiek a pagáčov. Pre náročnejších je možnosť objednania večere alebo obeda, ktoré sú spojené s degustáciou.

Pozývame Vás zažiť a hlavne si užiť pár dní v regióne Severného Spiša. Lebo Vy si zaslúžite oddych, pestrý a na objavovanie a spoznávanie nie je nikdy neskoro

 

Foto:  pigeonforge.com, planetslovakia.sk, teraz.sk, cornerstoneclub.com, Slovakia.travel.sk, myguideslovakia.com,