Otvorené od 9:00 - 16:00
7/7   9/10   100-150cm
Webcam  

Pre pôžitkárov

Pre pôžitkárov

Chodník korunami stromov BACHLEDKA

Vyberte sa s nami do korún stromov. Miernym stúpaním sa dostanete až do výšky 24 metrov nad zemou, priamo ku korunám stromov. Na trase dlhej 1234 metrov Vás prevedieme druhovo pestrým lesom. Ukážeme Vám, v čom je príroda Spišskej Magury jedinečná. Na Chodníku nájdete náučné i zábavné zastávky a prechádzku zakončíte výstupom na 32 metrov vysokú vyhliadkovú vežu s panoramatickým výhľadom na Tatry a malebné Zamagurie, ako aj adrenalínovou pochôdznou sieťou. Z vrchu veže si cestu nadol môžete skrátiť toboganom (v zime nie je v prevádzke). Na Chodník sa dostanete 60 min. prechádzkou alebo z Bachledovej doliny. Lanovka z Bachledovej doliny premáva pre peších turistov denne od 9:00. Z Jezerska a z Malej Frankovejje prístup na Chodník korunami stromov možný len pešou turistikou.  Viac o chodníku.

 

Vyhliadková veža

Radi by ste si vychutnali neopísateľnú panorámu dokonale čistej a sviežej prírody podtatranskej vrchoviny? Žiaden problém! Dnes máte jedinečnú možnosť zažiť takýto dokonalý výhľad pomocou našej 14 m vysokej vyhliadkovej veže. Za jasného počasia sa môžete kochať pohľadom na Belianske Tatry i oproti sa týčiace Pieninské Tri koruny. Veža má štyri poschodia, na najvyššom poschodí sa nachádza ďalekohľad. Zároveň tvorí posledné stanovište zimného náučného chodníka. Vyhliadková veža sa nachádza na hrebeni a je voľne prístupná počas celého roka.

Chytanie bronzu a relax na terase

Všetci dobre vieme, aký je nesmierne dôležitý oddych pre zdravý chod nášho organizmu. Niekedy sa stáva, že relax druhým radíme a odporúčame, no my sami ho zanedbávame. Po záťažovej aktivite na lyžiach padne vhod oddych na južne orientovanej terase s chutným občerstvením a nádherným výhľadom. Takáto relaxácia v tatranskej prírode dobije baterky každému. V oddychu sa skrýva obrovská sila, ktorá dokáže na dlhší čas zlepšiť náladu.. Slnečnú terasu bufetu nájdete na hrebeni pri výstupe z 3-sedačkovej lanovky.

Wellness v hoteli Bachledka Strachan a penzióne SKI Jezersko

Po dni na čerstvom vzduchu padne vhod  regeneračná masáž, vírivý kúpeľ či blahodarný odpočinok v saunách. Máte jedinečnú možnosť dokonalej očisty svojej zapratanej mysle a efektnej regenerácie celého organizmu. V objatí krásnej a tichej  prírody Spišskej Magury sa začína úžasná atmosféra v podobe oázy oddychu, ktorý je zaručeným pohladením pre telo i dušu. Wellness a spa centrum sa nachádza hneď pod zjazdovkou v Hoteli Bachledka Strachan**** v Bachledovej doline a v Penzióne SKI Jezersko***, ktorý je umiestnené na opačnej strane strediska.

Prechádzka zimnou prírodou k Jezerskému jazeru či do Ždiaru

Aj malá prechádzka je predsa pohyb a ten vedie jednoznačne k zlepšeniu vášho zdravotného stavu. Ak uprednostníte pešie prechádzky pred lyžovaním, vyvezte sa na vrchol lanovkou a spravte si vychádzku zasneženou prírodou k Jezerskému jazeru alebo po hrebeni Spišskej Magury do Ždiaru. Zo Ždiaru späť máte možnosť zviesť sa skibusom. Lesy v našom kraji sú plné lesnej zveri a vtákov. Viac sa o nich dozviete na náučnom chodníku, ktorý vedie k Jezerskému jazeru. Okrem toho máte možnosť zistiť, komu patria záhadné stopy v snehu.

Nákupy domácich špecialít a originálnych výrobkov

Tiež si z výletu či dovolenky radi prinesiete kúsok spomienok i domov? V budove Infocentra v Bachledovej doline nájdete obchod s domácimi dobrotami, suvenírmi a športovým tovarom. Všetky výrobky, ktoré v ňom nájdete pochádzajú od výrobcov z okolia. Možno až pri jeho návšteve zistíte aké kvalitné funkčné výrobky sa v kraji produkujú a radi si odnesiete kúsok Bachledky i domov.