Otvorené od 9:00 - 16:00
7/7   9/10   100-150cm
Webcam  

Ako k nám, parkovanie, skibus

AKO K NÁM

Hlavný prístup  do strediska BACHLEDKA Ski & Sun, Bachledova dolina 702, Ždiar  je z Bachledovej doliny (odbočka z hlavnej cesty medzi Ždiarom a Tatranskou Kotlinou). Cesta  je dobre označená, sledujte smerové tabule, ktoré usmerňujú návštevníkov.

Veľmi dobrý prístup je taktiež z obce Malá Franková, kde sa priamo pod lyžiarskym svahom Furmanec nachádza odstavné parkovisko s kapacitou cca 100 áut. Z centra obce  vedie 2 km dlhá asfaltová cesta až do strediska. Cesta z Malej Frankovej je v prevádzke od spustenia zjazdoviek. K prístupu sú navádzacie značky po okolí, začiatok cesty je pri kostole.

Príjazd je možný aj zo strany Jezerska, kde je menšie parkovisko. Cesta je úzka, pri príjazde buďte opatrní. Ak je to možné, využite služby Skibusu.

PARKOVANIE

Počas víkendov a sviatkov býva v stredisku Bachledka a na Chodníku korunami stromov obzvlášť rušno. Aby bola vaša návšteva čo najkomfortnejšia, pripravili sme pre vás niekoľko informácii ako si cestu k nám naplánovať.

1. Bachledka disponuje  parkoviskami:

P1-P3 – zo strany Ždiaru
Sú viditeľne označené logom. Všetci naši zamestnanci majú reflexné oblečenie s našim logom. Dovoľujeme si Vás upozorniť, že v Ždiari a okolí sú aj iné súkromné parkoviská, kde výšku poplatku za parkovné a podmienky nevieme ovplyvniť.

P5 – zo strany Malá Franková /bezplatné/
P6 – zo strany Jezersko /bezplatné/
P4 – Strednica /momentálne ho neprevádzkujeme/

2. Čím skôr vyrazíte, tým bližšie zaparkujete.  Priamo v Bachledovej doline sa nachádza parkovisko P1 a P2, ktorého kapacita je však kvôli prebiehajúcej stavbe obmedzená na cca 150 áut. Počas víkendov a prázdnin sa naplní už v skorých ranných hodinách. Po jeho naplnení už do doliny nie sú púšťané ďalšie autá. Tie sú odkláňané na záchytné parkoviská.

3. Riaďte sa pokynmi personálu parkoviska a polície a zaparkujte na prvom mieste, kde vás navedú.  Ďalšie naše parkovisko P3 sa nachádza smerom do Ždiaru po ľavej strane. Peši cca 2 km od parkoviska P1. Z parkovísk do strediska Bachledka premáva bezplatná preprava – SKIBUS (jazdia počas celého dňa, približne každých 20-30 minút),  je však potrebné preukázať sa dokladom o zaplatení parkovného. Záchytné parkovisko P4  v oblasti Strednica na konci Ždiaru nie je momentálne v našej prevádzke.  Ak zaparkujete na súkromnom parkovisku autobusová doprava nie je zabezpečená.

4. Prichádzate zo smeru Pienin, Zamaguria alebo chcete zaparkovať čo najbližšie ku Chodníku? Smerujte na menšie parkoviská P5 pod svahom v Malej Frankovej (odbočka pri kostole v strede obce) alebo na parkovisko P6 v Jezersku. Môžete sa tak vyhnúť prípadným kolónam.

5. V Bachledovej doline majú zastávku autobusy SAD na linke Poprad – Ždiar.  Zastávka Ždiar – Bachledova dolina rázcestie sa nachádza necelý kilometer od strediska. Aktuálne spoje overte na www.cp.sk.

SKIBUS, KYVADLOVÁ DOPRAVA

Ak ste na dovolenke v Ždiari alebo v Jezersku, dovolenkovať môže aj vaše auto. Do strediska vás pohodlne prepraví naša kyvadlová preprava – SKIBUS Bachledka.

Z parkovísk do strediska Bachledka premáva bezplatná preprava – SKIBUS (jazdia počas celého dňa, približne každých 20-30 minút),  je však potrebné preukázať sa dokladom o zaplatení parkovného.

Skibus zo Ždiaru premáva v intervale cca 20 minút po starej obecnej ceste a zváža ľudí stojacích popri ceste s lyžami.
Skibus z Jezerska premáva v intervale cca 30 minút po hlavnej ceste cez obec a zváža ľudí stojacích popri ceste s lyžami.

DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE

Povolená rýchlosť

Obec: 50 km/h
Mimo obce: 90 km/h
Diaľnica: 130 km/h

Povolený alkohol: 0.00 prom

Nezabudnite, že na diaľniciach a rýchlostných komunikáciách potrebujete elektronickú diaľničnú známku! VIAC INFO

Stredisko sa nachádza v ochrannej prírodnej zóne, kde platí zákaz posypu soľou. Všetky prístupové cesty sú denne odhŕňané a posypávané kamenivom. Počasie na horách sa mení rýchlo, pre prípad sneženia či poľadovice odporúčame mať pripravené snehové reťaze.

PEŠO K CHODNÍKU KORUNAMI STROMOV

  • z Bachledovej doliny (príchod zo Ždiaru, Tatranskej Kotliny), kde sa nachádza veľké parkovisko a hlavný vstup do strediska Bachledka Ski & Sun. Chodník korunami stromov a iné atrakcie sa nachádzajú na vrchole Spišskej Magury.  Z parkoviska v Bachledovej doline tam vedie 2 km dlhý turistický chodník. Cesta nahor trvá cca 45 minút. Nie je vhodná pre výstup s kočiarom ani invalidným vozíkom, ide o lesný turistický chodník.
  • z Malej Frankovej (príchod z Červeného Kláštora, Niedzice), kde sa nachádza parkovisko priamo pod svahom. Ku Chodníku korunami stromov sa dostanete po lúčnej ceste dlhej 1,4 km do kopca. Na parkovisko vedie cesta od kostola v strede obce.
  • z Jezerska, kde sa nachádza parkovisko priamo pod svahom. Ku Chodníku korunami stromov sa dostanete strmým výstupom po zjazdovke alebo náučným turistickým chodníkom okolo Jezerského jazera. Odporúčame cestu okolo Jezerského jazera, ktorá je menej náročná a zároveň atraktívnejšia.
  • zo Ždiaru hrebeňovou túrou po Spišskej Magure. Na cyklochodník vedúci po hrebeni Spišskej Magury sa môžete napojiť v Príslope na konci Ždiaru alebo ďalších miestach trasy. Trasa vedie priamo ku Chodníku korunami stromov. V zimných mesiacoch slúži ako bežkárska trať.