©2024 Uplift · Built with love by Swift Ideas using WordPress.

Bachledka na dvoch kolesách I.

Bachledka na dvoch kolesách I.
14 júna Jakub Silha

Ako chutí výlet, keď sa spojí bicyklovanie, turistika, adrenalín, vzdelávanie o faune a flóre, výhľady z vtáčej perspektívy a radosť z pobytu v prírode? To môžete zistiť, keď sa vyberiete do strediska Bachledka Ski & Sun. Napriek tomu, že  cyklistická infraštruktúra je na Slovensku v niektorých regiónoch stále iba snom, alebo plánom, do strediska v Bachledovej doline sa môžete dostať  na bicykli aj bezpečne, cyklochodníkom. Trasy sú však rôzne, záleží, z ktorého smeru k  nám prídete.

Ak sa vyberiete z Kežmarku, je tu cyklotrasa, ktorá vás dovedie až do malebnej dedinky Ždiar. Môžete tu cítiť dedinské čaro a vidieť  pasúce sa ovce na horských lúkach, či obdivovať  unikátne drevenice s maľovanými ľudovými vzormi. Odtiaľ Vás čaká už iba posledný úsek do samotného strediska. Chodník je z veľkej časti asfaltový, ale úsek z Tatranskej Kotliny ostáva štrkový, nakoľko ide o územie v štvrtom stupni ochrany prírody TANAP-u. Na cyklochodníku vás čakajú prevýšenia, klesania, ale aj drevené mostíky. Kedykoľvek si však môžete oddýchnuť, načerpať energiu lesa na predhorí Belianskych Tatier a pokojne sa nadýchať tatranského vzduchu.

Na spomínaný cyklochodník sa dá napojiť aj zo smeru z Vysokých Tatier. Na tejto trase ide však aj o úseky po hlavnej ceste, treba preto dávať  väčší pozor na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky a vždy nosiť prilbu.

Mnohí ľudia si uvedomujú výhody aktívneho trávenia voľného času spojeného so spoznávaním regiónov a prírody. Práve preto je aj cykloturistika stále viac a viac obľúbená.  V stredisku radi uvítame cyklistických nadšencov, ktorí svoj výlet môžu obohatiť aj o ľahkú turistiku.  Záleží na vás, či sa rozhodnete využiť celú dĺžku cyklotrasy, alebo iba jej úsek. Parkovisko sa nachádza aj v Spišskej Belej pri rybníku, prípadne sa môžete napojiť až v Tatranskej Kotline. V samotnom stredisku vás aj vaše bicykle pohodlne vyvezie nová 10-miestna lanovka až na vrch Spišskej Magury, kde na vás  čakajú atrakcie, rôzne zážitky a jedinečný Chodník korunami stromov. Pre aktívnych športovcov je možnosť pokračovať po modrej značke na Magurku, kde sa napojíte na žltú značku a pokračujete dole svahom až do dediny Osturňa. Odtiaľ môžete pokračovať až za hranicu a užívať si výhľady na Tatry z inej perspektívy. Alebo  môžete vymeniť bicykel za ľahšiu turistiku a prejsť sa k Jezerskému jazeru. Prípadne potom čo navštívite Chodník, osviežite sa na slnečnej terase nášho baru Hniezdo alebo si dáte rýchle občerstvenie v našom snack bare na doplnenie energie, môžete sa spustiť naspať do Bachledovej doliny po širokej lesnej ceste. Ak si nájdete trasu, ktorá vás zaujala, ale je pre vás príliš náročná, dnes už ani to nie je problém. Príďte k nám na elektro bicykloch, ktoré vás dostanú aj na miesta, kde by ste sa inak na bicykli nevybrali. V tomto regióne a v okolí Bachledovej doliny je takýchto miest dosť.

Možností je veľa, stačí si len vybrať a predovšetkým sa na cykloturistiku dobre pripraviť. O tom si viac napíšeme už v najbližšom článku. Zatiaľ môžete plánovať, ktorou trasou sa ku nám vyberiete.

Verified by MonsterInsights