©2024 Uplift · Built with love by Swift Ideas using WordPress.

Info & FAQs

INFO & FAQs

DÔLEŽITÉ  INFORMÁCIE

1. V Bachledke je príroda dostupná pre všetkých. Celé stredisko je bezbariérové. Od nástupu na kabínovú lanovku Bachledka, cez prechádzku Chodníkom korunami stromov, reštauráciu PANORAMA až po návrat lanovkou naspäť.  Kabínová lanovka Bachledka Vám zabezpečí pohodlný výlet bez problémov s presunom pre rodiny s deťmi a kočiarmi, ale aj pre invalidné vozíky.

2. Postavili sme pre Vás kabínovú lanovku vedúcu z Bachledovej doliny na hrebeň Spišskej Magury. Vďaka nej sa vyveziete pohodlne a bezpečne za necelých 7 minút k Chodníku korunami stromov a k reštaurácii PANORAMA. Počas zimnej sezóny slúži aj pre lyžiarov, ktorý sa následne môžu rozhodnúť, ktorú dolinu zlyžujú.

3. Peší výstup na hrebeň Spišskej Magury je možný aj po lesnom turistickom chodníku z Bachledovej doliny, ale iba na vlastnú zodpovednosť. Bachledka aj Chodník korunami stromov sú v horách, kde je počasie premenlivé a veterné. Zvoľte prosím primerané vybavenie (vhodná obuv, vhodný odev, kondícia).

4. Z Malej Frankovej sa k Chodníku dostanete IBA pešo. Je to stredne náročná cesta do kopca po lúke dlhej 1,1 km.

5. Z Jezerska vedie náučný turistický chodník okolo Jezerského jazera, ktorý Vás dovedie až na hrebeň Spišskej Magury, k panoramatickej reštaurácii PANORAMA a k Chodníku korunami stromov. Je to stredne náročný výstup. Cestu po zjazdovke z Jezerska neodporúčame, pretože je strmá a náročná.

6. Požičovňa. Ak kočiar so sebou nemáte, radi Vám ho za vratnú zálohu zapožičiame pri vstupe na Chodník. V prípade záujmu vieme zapožičať v športovom obchode pri budove Infocentra aj detský turistický nosič. Pre deti do 1 roka zdarma, pre viac informácii kliknite TU

7. Terén turistického chodníka nie je vhodný pre detské kočiare a invalidné vozíky. Pešie výstupy môžu byť pre malé deti a seniorov náročné. Zvážte, či výstup zvládnu, v opačnom prípade odporúčame využiť kabínovú lanovku.

8. Vstupenky sa rezervovať vopred nedajú. Zakúpiť si ich môžete v pokladniach horského strediska Bachledka Ski&Sun v Bachledovej doline alebo priamo pri vstupe na Chodník a dajú sa zaplatiť aj platobnou kartou. Rovnaké podmienky platia ako pre individuálne vstupy, tak aj pre skupinové. Skupiny sú vybavované prednostne v Infocentre horského strediska Bachledka Ski&Sun.

9. Dĺžka výletu. Na pešiu prechádzku na hrebeň s návštevou Chodníka si vyčleňte 3-4 hodiny. Na výlet s lanovkou 1,5 – 2 hodiny.

10. Posledný predaj lístkov na lanovku a na Chodník je vždy 75 minút pred koncom otváracej doby. Posledný vstup na Chodník je stále hodinu pred koncom otváracej doby! Prispôsobte svoj výlet tak, aby ste si boli istí, že sa na Chodník načas dostanete. Pri pešom výstupe je predaj minimálne hodinu pred posledným vstupom na Chodník. Na výstup k Chodníku z Bachledovej doliny potrebujete cca 1 hodinu, plus zaparkovanie, kúpa lístkov atď. Aby ste si boli istí, že sa na Chodník dostanete, príďte radšej skôr. Aktuálne otváracie hodiny strediska a Chodníka, si môžete pozrieť tu.

11. Ak sa na prechádzku na Chodník vyberiete so psíkom, sú pre ne pripravené pekné voliéry pred vstupom na Chodník. Na samotný Chodník psíky ani iné zvieratká ísť nesmú /ani malé psíky, mačky, fretky atď./.

12. Tobogán z vyhliadkovej veže je v prevádzke v závislosti od poveternostných podmienok (aj počas zimnej sezóny) a ponúka zábavnú jazdu pre dospelých i deti od 120 cm. Vstupenky naň sú v predaji priamo pri tobogáne. Cenu jednej jazdy nájdete TU

12. Tí, ktorí využijete u nás v stredisku nabíjaciu stanicu pre elektromobily, máte u nás parkovanie ZADARMO! Stačí sa preukázať a vynulovať si parkovací lístok v infocentre. 

Často kladené otázky – FAQs

Radi by ste sa niečo opýtali? Možno nájdete odpoveď v sekcii nižšie.

VSTUPENKY A MOŽNOSTI PLATBY

Kde a ako sa zakupujú vstupenky? Vstupenky sa zakupujú v pokladniach horského strediska Bachledka Ski&Sun pri nástupnej stanici lanovky, priamo pri vstupe na Chodník korunami stromov alebo v Infocentre. Vstupenky sa dajú zakúpiť výhodnejšie aj online priamo v e-shope. Posledný predaj vstupeniek na lanovku s Chodníkom je vždy 75 minút pred posledným vstupom na Chodník. Posledný vstup na Chodník je stále hodinu pred koncom otváracej doby! Prispôsobte svoj výlet tak, aby ste si boli istí, že sa na Chodník načas dostanete. Pri pešom výstupe je posledný možný predaj vstupeniek minimálne hodinu pred posledným vstupom na Chodník. Na peší výstup k Chodníku z Bachledovej doliny potrebujete cca 1 hodinu, plus parkovanie, kúpa vstupeniek atď.  Aby ste si boli istí, že sa na Chodník dostanete, príďte radšej skôr. Aktuálne otváracie hodiny horského strediska Bachledka Ski&Sun a Chodníka si môžete pozrieť tu. 

Ako je možné platiť? V pokladniach, obchodoch a gastro prevádzkach je možné platiť v mene EUR /€/ a platobnými kartami. Platba v iných menách (napr. PLN, HUF) nie je možná.

Je možné kúpiť vstupenky on-line? Áno, vstupenky si za zvýhodnenú cenu môžete zakúpiť  aj online (vrátane obojsmernej lanovky).  Vstupenky je možné tiež kúpiť  v pokladniach horského strediska Bachledka Ski&Sun, v budove Infocentra na pešej zóne horského strediska Bachledka Ski&Sun v Bachledovej doline alebo  v pokladniach pri vstupe na Chodník korunami stromov.

Sme skupina, musíme stáť na lístky v rade? Nie, vstupenky pre skupiny môžete zakúpiť aj v Infocentre v Bachledovej doline, kde sú skupiny vybavované prednostne. Ak ide celá skupina pešo na Chodník, lístky Vám predajú aj v pokladniach pri vstupe na Chodník korunami stromov. Za skupinu je považovaná organizovaná skupina osôb, ktoré majú nárok na rovnaký typ vstupenky. Skupinovú vstupenku za celú skupinu vybavuje vedúci skupiny. Členovia skupiny si nemôžu skupinové vstupenky zakúpiť jednotlivo.

Dajú sa vstupenky rezervovať na konkrétny termín – deň a hodinu? Nie, rezervácia vstupeniek nie je možná. Vzhľadom k počtu návštevníkov a obsadenosti parkovísk by bolo ťažké zaručiť, že sa na Chodník dostanete včas. Vstupenky na Chodník sa nevypredajú. Predávajú sa nepretržite podľa otváracích hodín strediska a nimi stanovených pravidiel. Pri pešom výstupe je posledný možný predaj vstupeniek minimálne hodinu pred posledným vstupom na Chodník. Na peší výstup k Chodníku z Bachledovej doliny potrebujete cca 1 hodinu, plus parkovanie, kúpa vstupeniek atď.  Aby ste si boli istí, že sa na Chodník dostanete, príďte radšej skôr. Aktuálne otváracie hodiny horského strediska Bachledka Ski&Sun a Chodníka si môžete pozrieť tu. 

Poskytujete zľavy pre študentov, ubytovaných hostí, držiteľov kariet Gopass, ISIC, ITIC, ZŤP alebo iné zľavy? Cenník vstupeniek zohľadňuje vekové tarify a poskytuje zľavy pre deti, seniorov a rodiny. Nárok na zľavu majú držitelia preukazu ZŤP-S, a to pre seba a aj svojho sprievodcu. Držiteľ preukazu ZŤP-S majú nárok na vstupné v tarife senior. Sprievodca držiteľa preukazu ZŤP-S má vstupenku zdarma. Zľavy nemožno kombinovať. Gopass karta u nás neplatí.

Cez internet predávate vstupenky, prečo nie je možné zaslať ich mailom? V internetovom obchode je možné zakúpiť len darčekové poukazy, ktorými môžete obdarovať svojich blízkych. Tie Vám zašleme vytlačené poštou. Nie je to predaj lístkov on-line.

Máte v stredisku bankomat – zmenáreň? V Bachledovej doline sa momentálne nenachádza bankomat ani zmenáreň. Najbližší bankomat sa nachádza v obci Ždiar v budove pošty. V budúcnosti plánujeme osadiť bankomat aj v Bachledovej doline.

NÁVŠTEVA S DEŤMI

Je možné ísť na Chodník s detským kočiarom? Chodník korunami stromov je prístupný kabínovou lanovkou z Bachledovej doliny, ktorá bez problémov transportuje aj deti v detských kočiaroch. Kočiar si tiež môžete za vratnú zálohu zapožičať pri vstupe na Chodník korunami stromov. Peší výstup s kočiarom či malými deťmi alebo osobami s obmedzenou mobilitou nie je vhodný. Z Bachledovej doliny naň vedie lesný chodník dlhý 2,6 km. Malé deti odporúčame vziať do turistického nosiča, ktorý si môžete zapožičať v Infocentre v Bachledovej doline. Kočiar je možné zapožičať zdarma aj priamo pri vstupe na Chodník korunami stromov.

Kde je možné zapožičať si kočiar? Máte ich dosť a sú zdarma? Detský kočiar je možné zapožičať v pokladni pri vstupe na Chodník korunami stromov. K dispozícii je 5 kvalitných kočiarov značky MOON, čo sa zatiaľ ukázalo ako dostatočný počet. Kočiar Vám požičia pracovník pokladne za vratnú zálohu 20 €.

Kde je možné požičať si detský nosič? Sú zdarma? Detský nosič je možné zapožičať v športovom obchode,  ktorý sa nachádza vedľa Infocentra. Nosič Ergobaby vhodný pre deti do 1 roku a je zdarma za vratnú zálohu 20  €. Turistický nosič vhodný aj pre staršie deti do 18 kg je možné požičať si za 5 €  + vratná záloha 20 €.

Je Chodník korunami stromov vhodným výletným cieľom pre školský výlet? Áno, Chodník korunami stromov je veľmi vhodným výletným cieľom pre školy s deťmi v rôznom veku. Výstup na Chodník deti zvládnu, na samotnom Chodníku sú umiestnené rôzne edukačné zastávky a hry. V okolí Chodníka sa nachádzajú detské ihriská a iné detské atrakcie. 

Zvládnu výstup k Chodníku aj deti? Cesta k Chodníku z Bachledovej doliny je dlhá 2,6 km s prevýšením 300 m. Klasickým tempom trvá cca 45 min. – 1 hodina. Deti cca od 4 rokov výstup s prestávkami zvládnu. Nezabudnite však na správnu obuv a odev. Idete do lesa a ste v horskom prostredí, kde je počasie premenlivé. 

Je pohyb po Chodníku pre deti bezpečný? Áno, všetky časti Chodníka korunami stromov sú zabezpečené tak, aby sa deťom nič nestalo. Všetky časti – zábradlie, adrenalínové prekážky a iné sú istené kovovou sieťou.

SENIORI A ĽUDIA S OBMEDZENOU POHYBLIVOSŤOU

Je Chodník a prístup k nemu bezbariérový? Celé stredisko je bezbariérové a vhodné pre ľudí s obmedzenou pohyblivosťou. Od nástupu na lanovku, cez návštevu Chodníka korunami stromov, reštauráciu PANORAMA so zázemím až po návrat lanovkou naspäť. Myslíme na komfort všetkých a tiež chceme, aby bola príroda dostupná pre všetkých.  Počas zimnej sezóny premáva aj lanovka z Jezerska, ktorá slúži výlučne pre lyžiarov alebo snowboardistov. Peším turistom je výstup touto lanovkou prísne zakázaný!

Mám ako senior, občan so ZŤP zľavu? Cenník upravuje ceny pre seniorov a občanov s preukazom ZŤP-S, ktorí platia tarifu ako seniori. Návštevníci s klasickým ZŤP nemajú nárok na zľavu .

Sme skupina dôchodcov, akú máme zľavu? Ako skupina nad 15 osôb, ktorá má nárok na rovnaký druh vstupenky, máte nárok aj na skupinovú zľavu. Vtedy cena vstupenky podľa cenníka ktorý nájdete na tejto stránke. V zimnej sezóne sa ako skupina lyžiarov považuje organizovaná skupina  nad 20 osôb, ktorá má nárok na rovnaký druh lístka. Skupina lyžiarov má nárok na skupinovú zľavu z danej tarify, t.j.  zľava 10% pre celú skupinu  + každá 11. osoba  má skipas za symbolickú hodnotu

SKUPINY

Je potrebné nahlásiť skupinu vopred? Nie, nie je. Ak ste organizovaná skupina, prednostne Vám predáme skupinové vstupenky v Infocentre. Každá osoba má svoju vlastnú vstupenku, ktorú prikladá k turniketu pri vstupe na lanovku aj pri vstupe na Chodník. V zimnej sezóne sa pripláca k zálohe 2€ za čipovú kartu.

Akú máme ako skupina zľavu? Pri kúpe viac ako 15 lístkov rovnakého druhu (Lanovka / Chodník) máte nárok na zľavu, ktorú nájdete na tejto stránke. Viete si  kúpiť aj komplet jeden lístok pre oba vstupy. V zimnej sezóne, pri kúpe viac ako 20 lístkov rovnakého druhu máte nárok na zľavu 10% pre celú skupinu + každá 11. osoba v skupine má lístok za 2 €.

Sme zmiešaná skupina napr. 10 dospelých a 10 detí. Máme nárok na zľavu? Nie, na skupinovú zľavu máte nárok pri kúpe 15 lístkov rovnakého druhu (Lanovka / Chodník). Niekedy sa oplatí prepočítať, či skupinová zľava nebude vyššia ako zľava pre deti, ak kupujete lístky samostatne. Prípadne máme v ponuke aj rodinné lístky (2 dospelí + 1-2 deti). V zimnej sezóne pre lyžiarov, pri kúpe viac ako 20 lístkov rovnakého druhu máte nárok na zľavu 10% pre celú skupinu + každá 11. osoba v skupine má lístok podľa 

Musíme mať sprievodcu? Na návštevu Chodníka korunami stromov nepotrebujete sprievodcu. Chodník si môžete užiť aj samostatne. Zaujímavé informácie o miestnej prírode nájdete na edukačných tabuliach rozmiestnených na trase Chodníka.

Môžeme si objednať sprievodcu? Ak áno, ako? Áno, sprievody si môžete objednať telefonicky na 052/449 81 01 alebo mailom na info@chodnikkorunamistromov.sk aspoň 5 dní vopred. V ponuke je viacero edukačných programov s pracovníkmi PIENAP-u.

Prídeme autobusom, kde môžeme zastať? Autobus Vás môže doviezť do Bachledovej doliny a potom počká na záchytnom parkovisku. Cenník parkingu nájdete uvedený na tejto stránke

Sme agentúra a chodíme s klientmi na Chodník pravidelne, musíme vždy platiť za vstup? Nie, pre sprievodcov z agentúr máme preukazy, ktoré ich oprávňujú na voľný vstup. Preukaz Vám vystavia v Infocentre. Na jeho vystavenie potrebujete fotografiu a údaje Vašej spoločnosti. Podmienkou je návšteva strediska s veľkou skupinou minimálne 10x v sezóne.

CHODNÍK KORUNAMI STROMOV A DOMÁCE ZVIERATÁ

Môžem absolvovať prehliadku Chodníka so svojím psom či iným domácim miláčikom? Na Chodník korunami stromov nie je povolený vstup so žiadnymi zvieratami. Ani na vôdzke, v prepravke či taške. Pri vchode na Chodník sú pripravené špeciálne voliéry s čerstvou vodou, kde môžete svojho domáceho miláčika bez obáv nechať počas návštevy Chodníka. Voliéry sú k dispozícii zdarma. Kľúče od voliér sú za vratnú zálohu 5 € k dispozícii v pokladni pri vstupe na Chodník.

PARKOVANIE A PRÍJAZD

Kde najbližšie je možné zaparkovať? Najbližšie parkoviská sa nachádzajú priamo v stredisku Bachledka Ski & Sun. K dispozícii je približne 1 000 parkovacích miest.

Ako ďaleko je Chodník z parkoviska v Bachledovej doline? Z parkoviska v Bachledovej doline premáva kabínová lanovka, ktorá Vás transportuje na hrebeň ku reštaurácii Panorama, k Detskému svetu a k Chodníku v priebehu necelých 7 minút. Z parkoviska v Bachledovej doline je to na hrebeň 2,6 km po  lesnej ceste s prevýšením 300 m. Cesta trvá cca 45 min.

Ktoré parkoviská patria Bachledke? Horské stredisko Bachledka Ski&Sun disponuje parkoviskom P1 a P2 v Bachledovej doline, parkoviskom P3 Belské (asi 1,5 km od Bachledovej doliny, po ľavej strane cesty smerom do Ždiaru), parkoviskom P5 pod svahom v Malej Frankovej a parkoviskom P6 pod svahom v obci Jezersko.

Koľko stojí parkovné?  Parkovné na našich parkoviskách, ktoré sú označené naším logom a ktoré obsluhuje náš personál, sú spoplatnené sumou podľa cenníka uvedeného na tejto stránke

Ako sa do Bachledky dostaneme verejnou dopravou? Na Zastávke Bachledova dolina, rázcestie (1,5 km do strediska Bachledka) stoja autobusy z Tatranskej Javoriny, Tatranskej Lomnice, Popradu aj Kežmarku. Ak prichádzate vlakom, vystúpte v Poprade a presadnite na autobus do Ždiaru. V zimnej sezóne premáva aj skibus. Bližšie info ako sa k nám dostať, kde zaparkovať a kedy premáva skibus  nájdete tu.

Do Bachledovej doliny nás nepustili policajti, prečo? Ak sa naplnia parkovacie plochy v Bachledovej doline, všetky autá sú odkláňané na záchytné parkoviská. Ak sa parkovacie plochy v doline uvoľnia, sú do doliny púšťané ďalšie autá.

AKTUÁLNA SITUÁCIA V STREDISKU

Aké je počasie? Ak chcete zistiť aké je/bude počasie, môžete sa pozrieť na webkameru, príp. sledujte aplikácie s predpoveďou počasia v lokalite Ždiar, ktoré sú celkom presné.

Máte otvorené, ak bude pršať – snežiť? Lanovka a Chodník korunami stromov sú otvorené za každého počasia, ak nie je búrka alebo víchrica. Za zlého počasia však z prechádzky veľa mať nebudete. Výhľady z Chodníka budú zlé, za hmly budete vidieť len stromy okolo. Pešia prístupová cesta je lesná a za dažďa je potrebné rátať aj s blatom.

Máme sa kde skryť, ak začne pršať? Na hrebeni sa nachádza reštaurácia Panorama, ktorá má veľkú kapacitu, je v babyfriendly štandarde a v ponuke je veľké množstvo jedál vhodných aj pre najmenších. V budove reštaurácie PANORAMA Bachledka sa ďalej nachádzajú aj kaviareň a bar, sociálne zariadenia, suvenírový obchod, zázemie pre rodiny s malými deťmi, detský kútik a edukačná miestnosť.

Koľko ľudí je v stredisku, dostaneme sa ešte na Chodník? Kapacita Chodníka korunami stromov nie je obmedzená. Otázkou je, kde nájdete parkovacie miesto, či sa stihnete dostať k Chodníku a kúpiť si včas vstupenky. Preto odporúčame nechodiť na poslednú chvíľu a byť v Ždiari najneskôr 2,5 hodiny pred koncom otváracej doby. Nikdy neviete, ako rýchlo zaparkujete a koľko ľudí bude v rade na vstupenky. Situáciu si môžete pozrieť aj na web kamerách alebo zistiť telefonicky na tel. čísle +421 52 44 98 101.

Ako dlho sa čaká na zakúpenie lístkov? Závisí to od počtu ľudí v stredisku, hodiny, dňa, počasia. Všeobecne platí, že najviac ľudí je medzi 10:00 -14:00 hod., kedy sú čakacie doby dlhšie. Dlhšie sa čaká cez prázdniny, víkendy a sviatky. Čakaniu sa dá predísť zakúpením online lístkov v e-shope.

 

Záleží nám na kvalitných službách a vašom pohodlí. V Bachledke sme preto vybudovali 10-miestnu lanovku, otvorili sme pre Vás reštauráciu PANORAMA, ubytovacie zariadenia Apartmány PANORAMA a Apartmány BACHLEDKA. Celý areál horského strediska Bachledka Ski&Sun, vrátane všetkých služieb, je bezbariérový.
Prajeme Vám krásny výlet v horskom stredisku Bachledka Ski&Sun a nezabudnuteľný zážitok v korunách stromov a ďalších atrakciách.

Verified by MonsterInsights