©2024 Uplift · Built with love by Swift Ideas using WordPress.

9 tipov, čo zažiť (nielen) s deťmi cez polročné prázdniny v Bachledke

9 tipov, čo zažiť (nielen) s deťmi cez polročné prázdniny v Bachledke
jan 22 Kristina Jakubova

Realita je taká, že dnešná spoločnosť nás zavrela medzi štyri múry a položila obe ruky na mobil. Čo je horšie, týka sa to všetkých, aj tých najmenších. Je to určitý spôsob ako ich zabaviť a získať čas pre seba. Je to ale správne? Pozrime sa ako tráviť čas s deťmi, prečo ich zobrať do prírody do Bachledky a ako rôzne si môžete užiť aj iba jeden deň v prírode, mimo 4 múry a telefón zobrať do ruky iba v prípade, že si urobíte spoločnú fotku do rodinného albumu. Že vy fotky držíte iba v počítači a nikdy ste žiadnu nevytlačili? Ďalšia rodinná aktivita na deň, keď vonku bude fujavica a Vy sa predsa rozhodnete ostať doma. Vyberte spolu najkrajšie fotky, choďte ich dať vytlačiť, vymýšľajte im popisky a spomínajte spolu kde a kedy ste boli.

Povedzme si ešte pár benefitov prečo vôbec zobrať deti do prírody. Detí sú prirodzene zvedavé a príroda je pre nich zaujímavá, pôsobí inšpiratívne, rozvíja fantáziu a predstavivosť, povzbudzuje zmysly, zlepšuje imunitu, upokojuje detí s nadbytkom energie, zlepšuje rozvoj jemnej aj hrubej motoriky, sledovanie okolia zlepšuje logické uvažovanie a to, čo aj nás dospelých poteší, pobyt v prírode znížuje nadváhu. A prečo sa vôbec nad tým zamýšľame? Pretože detská obezita, stres, poruchy správania a nízka miera sústredenia nadobudli rozmer epidémie. Deti sú najprv celý deň zavreté v škole a potom doma sedia za počítačom, mobilom, či televízorom. A my často prídeme z roboty tak unavení, že to neriešime. Necháme ich. Sme plní stresu po náročnom dni, unavení a túžime po čokoláde, či pohári vína a to posledné na čo máme energiu, je venovať sa deťom. V Bachledke Vám ponúkame jednoduché a o to čarovnejšie riešenie. Príďte stráviť spoločný čas v prírode na čerstvom vzduchu. V Bachledke máme veľa atrakcií pre lyžiarov aj nelyžiarov, malých, veľkých, ale aj seniorov.

 

Kopec zábavy pre deti, pohodová lyžovačka pre rodičov

Znie to ako sen? V Bachledke je to realita. Stačí priniesť Vaše deti do nášho nového detského areálu Bachledka detský svet, ktorý sa nachádza na zjazdovke Hrebeň. Výhodou areálu je, že je bezpečný, nakoľko je ohradený, a kým Vy si môžete užiť poriadnu lyžovačku v troch dolinách, o Vaše detí sa postarajú naši animátori, ktorý ich prevedú atrakciami ako minikolotoč, minisánkovanie, snowtubing, či si s nimi nakreslia niečo v našom indoor detskom kútiku, ktorý je súčasťou Detského sveta. O  zábavu a bezpečnosť Vaših detí sa postarajú naši animátori.

Gorgyho lyžiarska škola

Páči sa Vašim deťom lyžovanie, ale nikdy na lyžiach nestáli? Uvažujete ich naučiť nový šport, ale neviete ako na to? Viac sme si o tejto dileme napísali v predošlom článku. Základ však je si uvedomiť, že aj keď vy lyžovať viete, pre dieťa je efektívnejšie odovzdať ho do rúk školeného inštruktora, ktorý ovláda správnu metodiku lyžovania a vie ju prispôsobiť deťom podľa ich veku. Ide o školu hrou, nakoľko si deti od začiatku budujú vzťah k lyžovaniu samotnému. Súčasťou areálu Bachledka detský svet je aj Gorgyho lyžiarska škola, kde sú každý deň pre Vás a Vašich najmenších pripravení inštruktori, ktorí hravo a jednoducho naučia lyžovať, či snowboardovať každého. Začiatočníka, či zlepšia techniku pokročilého. Lyžiarska škola disponuje dvoma posuvnými pásmi (24 a 100 metrový, prekážkovou traťou z rozprávkových postavičiek a ďalšími metodickými a zábavnými pomôckami). V ponuke sú lekcie individuálne, ale aj skupinové.

Potešte oči aj chuťové poháriky

Láka Vás poctivé jedlo na tatieri sprevádzané výhľadmi na horské prostredie a tatranské vrcholy? Pre nadšencov dobrého a chutného jedla je tu nová reštaurácia PANORAMA so širokou ponukou jedál, kde nájdete aj domáci hamburger, či cestoviny. Odporúčame ochutnať! A pre tých, čo môžu, zapite ho pivom Kaltenecker. Pre ostatných ponúkame napríklad poctivú čapovanú kofolu, či lahodnú kávu.

 

 

Sánkarská trať veľká aj malá a snowtubingová zábava

Nielen Vaše deti, ale Vaj Vy ste plní energie zo slnka a čerstvého vzduchu? Zabaviť sa môžete na snowtubingovej trati, ktorá je súčasťou Detského sveta. Ak budete mať stále veľa energie, vymeňte  pohodlnú lanovku a cestu dole si užite na sánkach. V areáli Detského sveta si môžete vypožičať sane a pustiť sa až dole do Bachledovej doliny sánkarskou traťou dlhou až 2,5km. Ak však máte detí menšie, z bezpečnostného hľadiska môžete zvoliť aj možnosť mini sánkarskej trate, ktorá je súčasťou Detského areálu.

Magické výhľady, ale aj adrenalín

Širokú škálu emócií máte možnosť zažiť vďaka atrakcii Chodník korunami stromov. Nielenže budete sledovať život lesa až z výšky 24m nad zemou, ale môžete si spolu s Vašimi deťmi prejsť adrenalínové zastávky a z edukačmých tabúľ sa dozvedieť viac o okolitej faune a flóre. Pre detí sú tu aj zábavné edukačné zastávky.

Po prechádzke s príjemným miernym stúpaním, ktoré zvládnu všetci, môžete pokračovať ešte vyššie, a to na 32 metrov vysokú vyhliadkovú vežu. Na vrchole si môžete vychutnať spomínané magické výhľady na hrebeň Belianských Tatier, poľské Tri koruny, či okolité dedinky a urobiť si spoločné fotky do rodinného albumu. Zaujíma sa Vaše zvedavé dieťa, na aký vrchol sa pozerá, alebo sami ste ostali fascinovaný vrcholmi Belianskych Tatier a chcete vedieť, ako sa ktorý nazýva? Pre zvedavých dobrodruhov tu máme interaktívny ďalekohľad, ktorý Vám nielen priblíži tieto majestátne horské vrcholce, ale ich aj pomenuje. Nie je nad vzdelávanie praxou.

Pre odvážnych turistov a bádateľov tu máme povinnú zastávku. Cestu dole z vyhliadkovej veže, si skráťte najdlhším suchým tobogánom na Slovensku, ktorý na Vás čaká aj v zimnej sezóne. Určite povinná zastávka pre veľkých aj malých, ktorí majú radi adrenalín.

A nakoniec si urobte spoločnú fotku, ktorú si založíte do rodinného albumu na našom fotomieste s výhľadom na celý hrebeň Belianskych Tatier.

 

Verified by MonsterInsights