©2020 Uplift · Built with love by Swift Ideas using WordPress.

Deti a rodiny

Atrakcie a zážitky počas celého roka v Bachledke

 

Deti a rodiny

Bobová dráha

Momentálne ukončená sezónna prevádzka. O znovuotvorení budeme informovať.

V Bachledke máte možnosť zviezť sa na najdlhšej bobovej dráhe v Tatrách. Ma dĺžku 1 200 metrov a 15 zákrut, čo je zárukou výnimočného zážitku z jazdy. Prevýšenie dráhy je 111 metrov a maximálna rýchlosť, ktorú môžete dosiahnuť, je 40 km/hod. Jej prepravná kapacita je 200 osôb za hodinu. Nástup na bobovú dráhu je pri vrchnej stanici lanovky. Jazda na nej je bezpečná, rýchlosť si reguluje sám návštevník. Staršie deti na nej jazdia samé, mladšie s rodičmi. Cenník lístkov

 

Detské ihriská

Na všetky hravé a neposedné deti čakajú v Bachledke dva detské ihriská, kde sa s kamarátmi vybláznia. Vy si zatiaľ môžete vychutnávať výhľad na Tatry s kávou v ruke z neďalekej terasy či lavičky pri ihrisku. Tunel, hojdačky, šmýkačky, preliezky i hrad – to všetko nájdete na detských ihriskách pri vrcholovej stanici Gondoly Bachledka.

Trampolíny

Kto skáče, nehnevá sa. Vyskáčte sa do zbláznenia na veľkých trampolínach v detskom areáli na vrchole Spišskej Magury. Prebytočná energia sa stratí a o zábavu detí bude hneď postarané.

Lesné hry

Na detskom náučnom chodníku čakajú deti zaujímavé lesné hry. Malí turisti na nich musia uhádnuť, čím sa živia lesné zvieratká, ktorý strom má aké listy, ktorá rastlina ma aký plod či ktorému zvieraťu patria zvláštne stopy.  Lesné hry v Bachledke spájajú zábavu i poučenie a hravou formou učia deti o živote v prírode.

Dobrodružná pátračská hra

Vydajte sa na dobrodružné pátranie po Gorgyho elixíre života. Lesný muž Gorgy, maskot Bachledky, žije v lesoch Belianskych Tatier a Spišskej Magury už niekoľko stoviek rokov. Má orlí zrak a tuhé zdravie. Jeho tajomstvo spočíva v pravidelnom užívaní špeciálneho elixíru života, ktorý si sám vyrába. Ako a z čoho? Na to musíte prísť sami. Tajomstvo elixíru strážia obyvatelia lesa a indície na jeho rozlúštenie je možné získať len od nich. Vyberte sa na cestu zázračným lesom, spoznajte jeho obyvateľov a rozlúštite záhadu Gorgyho elixíru života.

Náučný chodník

Výlet do Bachledky nie je len zábavný, ale i náučný. Ak máte chuť na kratšiu túru prírodou Spišskej Magury s peknými výhľadmi, vyberte sa na prechádzku k Jezerskému jazeru. Od výstupnej stanice Gondoly Bachledka vedie k jazeru stredne náročná 6,5 km dlhá náučná trasa. Chodník je vhodný pre dospelých i zdatnejšie deti. Po ceste Vás čaká niekoľko zastávok informujúcich zaujímavou formou o rastlinách a živočíchoch tunajších lesov. V búdkach rozmiestnených po trase môžete pozorovať život vtáctva a na prvkoch rozmiestnených po trase vyskúšať svojej stabilitu a obratnosť.

Fotomiesto

Odneste si z dovolenky originálny suvenír v podobe fotky z nášho fotomiesta. Fotomiesto nájdete na zjazdovke Bachledka neďaleko vstupu na Chodník korunami stromov.