©2024 Uplift · Built with love by Swift Ideas using WordPress.

Deti a rodiny

Atrakcie a zážitky počas celého roka v Bachledke

 

Ďalšie atrakcie

Elektrobicykle v Bachledke!

Máme pre Vás skvelú novinku. Túto letnú sezónu štartujeme v Bachledke požičovňu elektrobicyklov! Aktívny relax, objavovanie kútov Tatier, Pienin a Zamaguria nebolo nikdy krajšie a jednoduchšie.
Nová požičovňa e-bikov sa nachádza na pešej zóne pri nástupnej stanici na lanovku Bachledka vedľa infocentra. V prevádzke bude denne od 09:00 podľa otváracích hodín strediska. Cenník požičovne.
Aj takáto forma dovolenky rozhodne stojí za vyskúšanie! 🤩

 

Bobová dráha

V Bachledke máte možnosť zviezť sa na najdlhšej bobovej dráhe v Tatrách. Ma dĺžku 1 200 metrov a 15 zákrut, čo je zárukou výnimočného zážitku z jazdy. Prevýšenie dráhy je 111 metrov a maximálna rýchlosť, ktorú môžete dosiahnuť, je 40 km/hod. Jej prepravná kapacita je 200 osôb za hodinu. Bobová dráha sa nachádza pri výstupnej stanici kabínovej lanovky. Jazda na nej je bezpečná, rýchlosť si reguluje sám návštevník. Deti od 9 rokov môžu jazdiť samé, mladšie deti len s rodičmi. Cenník lístkov

Milí návštevníci,
Dňa 18.09.2022 bude posledný deň prevádzky bobovej dráhy Bachledka v tejto letnej sezóny 2022, avšak naďalej sa môžete tešiť na jazdu 67m dlhým suchým tobogánom z vyhliadkovej veže 

 

 

Kráľovstvo lesa Bachledka

Nový jedinečný prírodný edukačno – zábavný park pre celú rodinu obklopené lesom v blízkosti Chodníka korunami stromov.

Náučný chodník a lesné hry

Na detskom náučnom chodníku čakajú deti zaujímavé lesné hry. Malí turisti hravou formou zistia, čím sa živia lesné zvieratká, ktorý strom má aké listy či rastlina ma aký plod alebo ktorému zvieraťu patria zvláštne stopy.  Lesné hry v Bachledke spájajú zábavu i poučenie a hravou formou učia deti o živote v prírode.

Sokoliarske vystúpenia

V okolí areálu vstupu na Chodník korunami stromov na Vás čakajú Sokoliari Majstra Vagana s vystúpeniami. Detí môžu zažiť dravce celkom zblízka, dokonca ich kŕmiť či sa s nimi vyfotiť na pamiatku.

 

Sokoliarske vystúpenia prebiehajú každý deň od 1.7 do 31.8.

Nordic walking

Vydajte sa na vychádzku s palicami v ruke. Vyskúšajte tento populárny šport pre všetky vekové kategórie a objavte krásy tunajšej prírody. V Bachledke sa nachádzajú viaceré trasy s rôznym stupňom obťažnosti vhodné pre všetky vekové kategórie, ktoré Vás prevedú krásami Bachledovej doliny a Jezerska.

Možnosť zapožičať si palice – viac info v Infocentre v stredisku.

 

Horská cyklistika

V okolí Bachledovej doliny nájdete až 130 km horských cyklotrás, ktoré Vás prevedú krásami tunajšej prírody. Je potrebné si len vybrať trasu podľa nálady, terénu a náročnosti. Prevedú vás popri horských potokoch, hrebeňmi hôr, k ukrytým jazerám i tichým lesom. Chcete sa vydať na trasu hrebeňom Spišskej Magury? Ak si netrúfate na výstup, vás i váš bicykel pohodlne vyvezieme kabínovou lanovkou.

Prepravte sa do Bachledky z Tatier, Spišskej Belej či Ždiaru na bicykli po novej cyklotrase. Cyklochodník vedie pozdĺž štátnej cesty č. 66.

Turistický chodník na Jezerské jazero

Vyberte sa turistickým chodníkom k Jezerskému jazeru a užívajte si 6,5 km dlhú prechádzku s panoramatickými výhľadmi. Prechádzka je vhodná pre celú rodinu, ale myslíte na to, že ste v horách a zvoľte správnu obuv a oblečenie.

Verified by MonsterInsights