©2024 Uplift · Built with love by Swift Ideas using WordPress.

Doprava

Doprava

Ako k nám & parkovanie

Ako k nám

Od Tatier
Hlavný prístup do strediska BACHLEDKA Ski & Sun je z Bachledovej doliny (Bachledova dolina 702, Ždiar). Je to odbočka zo štátnej cesty č. 66 medzi Ždiarom a Tatranskou Kotlinou. Cesta je dobre označená, sledujte informačné tabule, ktoré usmerňujú návštevníkov. V Bachledovej doline sa nachádza kompletné zázemie pre návštevníkov a nástupná stanica kabínovej lanovky  Bachledka. Cesta lanovkou z Bachledovej doliny je rýchla a pohodlná. Lanovka Vás k Chodníku prepraví za 7 minút v suchu a pohodlí.  

Od Zamaguria a Pienin
Z Malej Frankovej (príchod z Červeného Kláštora, Niedzice), kde sa nachádza parkovisko priamo pod svahom, sa k Chodníku korunami stromov dostanete po lúčnej ceste dlhej 1,4 km do kopca s prevýšením 250 m. Na parkovisko vedie asfaltová cesta od kostola v strede obce.

Z Jezerska, kde sa nachádza parkovisko priamo pod svahom a pri Penzióne SKI Jezersko, sa k Chodníku korunami stromov dostanete strmým výstupom po zjazdovke alebo náučným turistickým chodníkom okolo Jezerského jazera. Odporúčame cestu okolo Jezerského jazera, ktorá je menej náročná a zároveň atraktívnejšia. Turistický chodník okolo Jezerského jazera je dlhý približne 4 km. Ľuďom bez kondičky a malým deťom prístup z Jezerska neodporúčame.

 

Parkovanie

Počas víkendov a sviatkov býva v stredisku Bachledka Ski & Sun a na Chodníku korunami stromov obzvlášť rušno. Aby bola vaša návšteva čo najkomfortnejšia, pripravili sme pre vás niekoľko informácií, ako si cestu k nám naplánovať.

 

 1. Stredisko Bachledka disponuje  parkoviskami:
 • P1, P2 v Bachledovej doline s kapacitou okolo 1 000 miest
 • P3 Belské, po ľavej strane hlavnej cesty do Ždiaru, za odbočkou do Bachledovej. Skibusy odtiaľ kyvadlovo transportujú návštevníkov do strediska (v zimnej sezóne). Dovoľujeme si Vás upozorniť, že v Ždiari a okolí sú aj iné súkromné parkoviská, kde výšku poplatku za parkovné a podmienky nevieme ovplyvniť.
 • P5 – Malá Franková (bezprostredne pri lyžiarskom svahu)
 • P6 – Jezersko (bezprostredne pri lyžiarskom svahu)
 1. Počas celého roka sú parkoviská P1 – P3 spoplatnené sumou 5 eur/deň pre osobné autá a 10€ pre autobusy. 

Niekoľko rád na záver:

  1. Čím skôr vyrazíte, tým bližšie zaparkujete.  Priamo v Bachledovej doline sa nachádza parkovisko P1 a P2, ktorého kapacita je približne 1 000 parkovacích miest. 
  2. Riaďte sa pokynmi personálu parkoviska, príp. polície a zaparkujte na prvom mieste, na ktoré Vás navedú.  Ďalšie naše parkovisko P3 sa nachádza smerom do Ždiaru po ľavej strane, cca 2 km od strediska. 
  3. Ak prichádzate zo Zamaguria a máte chuť na pešiu túru, choďte na parkovisko v Malej Frankovej. Prístup ku chodníku je z neho rýchly a pre ľudí s lepšou kondíciou nenáročný.
  4. V Bachledovej doline majú zastávku autobusy SAD na linke Poprad – Ždiar.  Zastávka Ždiar – Bachledova dolina rázcestie sa nachádza necelý kilometer od strediska. Aktuálne spoje overte na www.cp.sk.

Všeobecné info

Povolená rýchlosť

Obec: 50 km/h
Mimo obce: 90 km/h
Diaľnica: 130 km/h

Povolený alkohol: 0.00 prom
Nezabudnite, že na diaľniciach a rýchlostných komunikáciách potrebujete elektronickú diaľničnú známku! Viac info.

Verified by MonsterInsights