©2024 Uplift · Built with love by Swift Ideas using WordPress.

Info & FAQs

INFO & FAQs

DÔLEŽITÉ  INFORMÁCIE

1. V Bachledke je príroda dostupná pre všetkých. Celé stredisko je bezbariérové. Od nástupu na kabínovú lanovku Gondola Bachledka, následne prechádzka Chodníkom korunami stromov, reštaurácia PANORAMA až po návrat lanovkou naspäť.  Pohodlný výlet bez problémov s presunom pre rodiny s deťmi a kočiarmi aj pre invalidné vozíky.

2.Postavili sme pre Vás novú kabínovú lanovku vedúcu z Bachledovej doliny na hrebeň Spišskej Magury. Vďaka nej sa vyveziete pohodlne a bezpečne v priebehu necelých 7 minút ku Chodníku korunami stromov, k novej  reštaurácii PANORAMA, a lyžiari sa môžu rozhodnúť, ktorou dolinou sa zlyžovať.

3. Peší výstup na hrebeň je možný aj po lesnom turistickom chodníku z Bachledky, ale iba na vlastnú zodpovednosť. Bachledka aj Chodník korunami stromov sú v horách, kde je počasie premenlivé a veterné. Zvoľte prosím primerané vybavenie (vhodná obuv, vhodný odev, kondícia).

4. Z Malej Frankovej sa na Chodník dostanete IBA pešo. Ide o stredne náročnú cestu do kopca po lúke a dlhú 1,1 km.

5. Z Jezerska vedie náučný turistický chodník okolo Jezerského jazera, ktorý Vás dovedie až na hrebeň, k panoramatickej reštaurácii a ku Chodníku korunami stromov, ide o stredne náročný výstup. Cestu po zjazdovke z Jezerska neodporúčame, pretože je strmá a náročná.

6. Požičovňa. Ak kočiar so sebou nemáte, radi Vám ho za vratnú zálohu zapožičiame pri vstupe na Chodník. V prípade záujmu vieme zapožičať v športovom obchode pri budove Infocentra aj detský turistický nosič. Pre deti do 1 roka zdarma, pre staršie deti za poplatok 5 €. Za nosič je navyše vratná záloha 20€.

7. Terén turistického chodníka nie je vhodný pre detské kočiare a invalidné vozíky. Pešie výstupy môžu byť pre malé deti a seniorov náročné. Zvážte či výstup zvládnu, v opačnom prípade odporúčame využiť lanovku.

8. Vstupenky sa nedajú objednať vopred ani rezervovať. Kupujú sa priamo pri vstupe a dajú sa zaplatiť aj kartou. Platí ti aj pre individuálne vstupy, aj pre skupinové. Skupiny sú na Infocentre vybavované prednostne.

9. Dĺžka výletu. Na pešiu prechádzku na hrebeň s návštevou Chodníka si vyčleňte 3-4 hodiny. Na výlet s lanovkou 1,5 – 2 hodiny.

10. Posledný predaj lístkov na lanovku a na Chodník je vždy pol hodinu pred posledným vstupom na Chodník. Posledný vstup na Chodník je stále hodinu pred koncom otváracej doby! Prispôsobte svoj výlet tak, aby ste si boli istí, že sa na Chodník načas dostanete. Pri pešom výstupe je predaj minimálne hodinu pred posledným vstupom na Chodník. Na výstup ku chodníku z Bachledovej potrebujete cca 1 hodinu., plus zaparkovanie, kúpa lístkov atď. Aby ste si boli istí, že sa na chodník dostanete, príďte radšej skôr. Aktuálne otváracie hodiny strediska a Chodníka, si môžete pozrieť tu.

11. Ak sa na prechádzku na Chodník vyberiete so psíkom, sú pre ne pripravené pekné voliéry pred vstupom na Chodník. Na samotný chodník psíky ani iné zvieratká ísť nesmú. /ani malé psíky, mačky, fretky atď./

12. Tobogan z vyhliadkovej veže je v prevádzke (aj počas zimnej sezóny) a ponúka zábavnú jazdu pre dospelých i deti od 120 cm. Vstupenky naň sú v predaji priamo pri tobogane. Cena jednej jazdy sú 2,00 €.

13. Osoby korzystające ze stacji ładowania samochodów elektrycznych w naszym centrum mają parking GRATIS! Po prostu udowodnij, że jesteś i zresetuj swój bilet parkingowy w centrum informacyjnym.

Často kladené otázky – FAQs

Radi by ste sa niečo opýtali? Možno nájdete odpoveď v sekcii nižšie.

VSTUPENKY A MOŽNOSTI PLATBY

Kde a ako sa zakupujú lístky? Lístky sa zakupujú v pokladniach pri nástupnej stanici lanovky, alebo v Infocentre. Posledný predaj lístkov na lanovku s Chodníkom je vždy pol hodinu pred posledným vstupom na Chodník. Posledný vstup na Chodník je stále hodinu pred koncom otváracej doby! Prispôsobte svoj výlet tak, aby ste si boli istí, že sa na Chodník načas dostanete. Pri pešom výstupe je predaj minimálne hodinu pred posledným vstupom na Chodník. Na peší výstup ku Chodníku z Bachledovej potrebujete cca 1 hodinu., plus zaparkovanie, kúpa lístkov atď.  Aby ste si boli istí, že sa na chodník dostanete, príďte radšej skôr. Aktuálne otváracie hodiny strediska a Chodníka, si môžete pozrieť tu. 

Ako je možné platiť? V pokladniach, obchodoch a viacerých bistrách je možné platiť eurami /€/ a platobnými kartami. Platba v iných menách (napr. PLN, HUF) nie je možná.

Je možné kúpiť lístky on-line? Nie, lístky je možné kúpiť len v pokladniach priamo v stredisku, v budove Infocentra pri údolnej stanici lanovky alebo  v samostatných pokladniach.

Sme skupina, musíme stáť na lístky v rade? Nie, vstupenky pre skupiny môžete kúpiť aj v Infocentre v Bachledovej doline, kde sú skupiny vybavované prednostne. Ak ide celá skupina pešo na Chodník, lístky Vám predajú aj v pokladniach pri vstupe na Chodník korunami stromov.

Dajú sa lístky rezervovať na konkrétny termín – deň a hodinu? Nie, rezervácia lístkov nie je možná. Vzhľadom na počet návštevníkov a obsadenosť parkovísk by bolo ťažké zaručiť, že sa na chodník dostanete včas. Vstupenky na chodník sa nevypredajú. Predávajú sa nepretržite podľa otváracích hodín a nimi stanovených pravidiel. Pri pešom výstupe 2 hodiny pred ukončením prevádzkovej doby dole v Bacheldovej doline a hodiny v pokladni pred vstupom na Chodník (Chodník má posledný vstup vždy hodiny pred koncom prevádzkovej doby strediska), a pri výstupe s lanovkou hodinu a pol pred koncom prevádzkovej doby strediska.

Poskytujete zľavy pre študentov, ISIC, ITIC, ubytovaných hostí, držiteľov kariet, Gopass karta, ZŤP alebo iné zľavy? Cenník vstupeniek zohľadňuje vekové tarify a poskytuje zľavy pre deti, seniorov a rodiny. Nárok na zľavu majú ešte občania s preukazom ZŤP-S pre seba aj sprievodcu, ktorí majú nárok na vstupné v tarife senior. Zľavy nemožno kombinovať. Gopass karta u nás neplatí.

Na internete predávate vstupenky, prečo nie je možné zaslať ich mailom? V internetovom obchode je možné kúpiť darčekové poukazy, ktorými môžete obdarovať svojich blízkych. Tie Vám zašleme vytlačené poštou. Nejedná sa o predaj lístkov on-line.

Máte v stredisku bankomat – zmenáreň? V Bachledovej doline sa momentálne nenachádza bankomat ani zmenáreň. Najbližší bankomat sa nachádza v obci Ždiar v budove pošty. V budúcnosti plánujeme osadiť bankomat aj v Bachledovej doline.

NÁVŠTEVA S DEŤMI

Je možné ísť na chodník s detským kočiarom? Chodník korunami stromov je prístupný kabínovou lanovkou z Bachledovej doliny, ktorá bez problémov transportuje aj deti v detských kočiaroch. Kočiar si tiež môžete za vratnú zálohu zapožičať pri vstupe na Chodník korunami stromov. Peší výstup s kočiarom či malými deťmi alebo osobami s obmedzenou mobilitou nie je vhodný. Z Bachledovej doliny naň vedie lesný chodník dlhý 2,6 km. Malé deti odporúčame vziať do turistického nosiča, ktorý si viete zapožičať v Infocentre v Bachledovej doline. Kočiar je možné zapožičať zdarma aj priamo pri vstupe na Chodník korunami stromov.

Kde je možné požičať si kočiar? Máte ich dosť a sú zdarma? Detský kočiar je možné požičať si v pokladni pri vstupe na Chodník korunami stromov. K dispozícii je 5 kvalitných kočiarov značky MOON, čo sa zatiaľ ukázalo ako dostatočný počet. Kočiar Vám požičia pracovník pokladne za vratnú zálohu 20 €.

Kde je možné požičať si detský nosič? Sú zdarma?Detský nosič je možné požičať si v športovom obchode,  ktorý sa nachádza vedľa Infocentra. Nosič Ergobaby vhodný pre deti do 1 roku je možné požičať si zdarma za vratnú zálohu 20  €. Turistický nosič vhodný aj pre staršie deti je možné požičať si za cenu 5 €  + vratná záloha 20 €.

Je Chodník korunami stromov vhodným výletným cieľom pre školský výlet? Áno, Chodník korunami stromov je veľmi vhodným výletom pre školy s deťmi v rôznom veku. Výstup na chodník deti zvládnu, na chodníku sú umiestnené rôzne edukačné zastávky a hry. V okolí chodníka sa nachádzajú detské ihriská a iné detské atrakcie. 

Zvládnu výstup ku chodníku naše deti? Cesta ku chodníku z Bachledovej doliny má 2,6 km s prevýšením 300 m. Klasickým tempom trvá cca 45 min. – 1 hodina. Deti cca od 4 rokov výstup s prestávkami zvládnu. Nezabudnite však na správnu obuv a odev. Idete do lesa a ste v horskom prostredí, kde môže byť počasie premenlivé. 

Je pohyb na chodníku pre deti bezpečný? Áno, všetky časti Chodníka korunami stromov sú zabezpečené tak, aby sa deťom nič nestalo. Všetky časti – zábradlie, adrenalínové prekážky a iné sú istené kovovou sieťou.

SENIORI A ĽUDIA S OBMEDZENOU POHYBLIVOSŤOU

Je chodník a prístup k nemu bezbariérový? Celé stredisko je bezberiérové a vhodné pre ľudí s obmedzenou pohyblivosťou. Od nástupu na lanovku, návšteva Chodníka korunami stromov, reštaurácia PANORAMA až po návrat naspäť lanovkou. Myslíme na komfort všetkých a tiež chceme, aby bola príroda dostupá pre všetkých.  Počas zimnej sezóny premáva aj lanovka z Jezerska, ktorá slúži výlučne pre lyžiarov alebo snowboardistov. Peším turistom je výstup touto lanovkou prísne zakázaný!

Mám ako senior, občan so ZŤP zľavu? Cenník upravuje ceny pre seniorov a občanov s preukazom ZŤP-S, ktorí platia tarifu ako seniori. Návštevníci s klasickým ZŤP nemajú nárok na zľavu.

Sme skupina dôchodcov, akú máme zľavu? Ako skupina nad 15 ľudí, kupujúca rovnaký druh lístka, máte nárok aj na skupinovú zľavu. Vtedy cena lístka na lanovku stojí 7 € a vstup na Chodník korunami stromov 6 €. V zimnej sezóne sa ako skupina považuje nad 20 ľudí, kupujúca rovnaký druh lístka, vtedy máte nárok na skupinovú zľavu z danej tarify, t.j.  zľava 10% pre celú skupinu  + každá 11. osoba  má skipas za 1 €.

SKUPINY

Je potrebné nahlásiť skupinu vopred? Nie, nie je. Ak ste skupina, prednostne Vám predáme skupinové lístky v Infocentre. Každá osoba má svoj vlastný lístok, ktorý prikladá k turniketu pri vstupe na lanovku aj pri vstupe na Chodník. V zimnej sezóne sa pripláca zálohe 2€ za čipovú kartu.

Akú máme ako skupina zľavu? Pri kúpe viac ako 15 lístkov rovnakého druhu (Lanovka / Chodník) máte nárok na nasledovnú zľavu: pre dospelú osobu vstup na Chodník za 7 € a jazda lanovkou za 9 €, pre deti, seniorov a ZŤP-S vstup na Chodník za 6 € a jazda gondolou za 7 €. Viete si  kúpiť aj komplet jeden lístok na oba vstupy. V zimnej sezóne, pri kúpe viac ako 20 lístkov rovnakého druhu máte nárok na zľavu 10% pre celú skupinu + každá 11. osoba v skupine má lístok za 1 €.

Sme zmiešaná skupina napr. 10 dospelých a 10 detí. Máme nárok na zľavu? Nie, na skupinovú zľavu máte nárok pri kúpe 15 lístkov rovnakého druhu (Lanovka / Chodník). Niekedy sa oplatí vypočítať, či skupinová zľava nebude vyššia ako zľava pre deti, ak kupujete lístky samostatne. Prípadne máme v ponuke aj rodinné lístky (2 dospelí + 1-2 deti). V zimnej sezóne, pri kúpe viac ako 20 lístkov rovnakého druhu máte nárok na zľavu 10% pre celú skupinu + každá 11. osoba v skupine má lístok za 1 €.

Musíme mať sprievodcu? Na návštevu Chodníka korunami stromov nepotrebujete sprievodcu. Môžete sa prejsť aj samostatne. Zaujímavé informácie o miestnej prírode nájdete na edukačných tabuliach rozmiestnených po trase chodníka.

Môžeme si objednať sprievodcu? Ak áno, ako?Áno, sprievody si môžete objednať telefonicky na 052/449 81 01 alebo mailom na info@chodnikkorunamistromov.sk. V ponuke je viacero edukačných programov s pracovníkmi PIENAP-u.

Prídeme autobusom, kde môžeme zastať? Autobus Vás môže doviezť do Bachledovej doliny a potom počká na záchytnom parkovisku. Parkovné za autobus je 10 €/deň. Osobné auto 5€/deň. Počas zimnej sezóny je parkovanie zdarma.

Sme agentúra a chodíme s klientmi na chodník pravidelne, musíme vždy platiť za vstup? Nie, pre sprievodcov z agentúr máme preukazy, ktoré Vás oprávňujú na voľný vstup. Preukaz Vám vystavia v Infocentre. Na jeho vystavenie potrebujete fotografiu a údaje Vašej spoločnosti. Podmienkou je návšteva strediska s veľkou skupinou minimálne 10x v sezóne.

CHODNÍK KORUNAMI STROMOV A DOMÁCE ZVIERATÁ

Môžem absolvovať prehliadku Chodníka so svojím psom, či iným domácim miláčikom? Na Chodník korunami stromov nie je povolený vstup so žiadnymi zvieratami. Ani na vôdzke, v prepravke či taške. Pri vchode na chodník sú pripravené špeciálne voliéry s čerstvou vodou, kde môžete svojho domáceho miláčika bez obáv nechať počas návštevy chodníka. Voliéry sú k dispozícii zdarma. Kľúče od voliér sú za vratnú zálohu 5 € k dispozícii v pokladni pri vstupe na Chodník.

PARKOVANIE A PRÍJAZD

Kde najbližšie je možné zaparkovať? Najbližšie parkoviská sa nachádzajú priamo v stredisku Bachledka Ski & Sun. K dispozícii je približne 1 000 parkovacích miest.

Ako ďaleko je Chodník z parkoviska v Bachledovej doline? Z parkoviska v Bachledovej doline premáva kabínová lanovka, ktorá Vás na hrebeň ku novej reštaurácii Panorama, k Detskému svetu a ku Chodníku transportuje v priebehu necelých 7 minút. Z parkoviska v Bachledovej doline je to na hrebeň 2,6 km po  lesnej ceste s prevýšením 300 m. Cesta trvá cca 45 min.

Ktoré parkoviská patria Bachledke? Bachledka disponuje parkoviskom P1 a P2 v Bachledovej doline, parkoviskom P3 Belské (asi 1,5 km od Bachledovej doliny, po ľavej strane cesty smerom do Ždiaru), parkoviskom P5 pod svahom v Malej Frankovej a parkoviskom P6 pod svahom v obci Jezersko.

Koľko stojí parkovné? Parkovné na našich parkoviskách, ktoré sú označené našim logom, a ktoré obsluhuje náš personál, sú spoplatnené sumou 5 €/deň s DPH pre osobné auto a 10€/deň pre autobusy. V Ždiari sú aj iní prevádzkovatelia parkovísk, ktorých ceny sa pohybujú od 3 do 6 €. Ich cenu a podmienky nevieme ovplyvniť. V zimnej sezóne je parkovné zdarma.

Ako sa do Bachledky dostaneme verejnou dopravou? Na Zastávke Bachledova dolina, rázcestie (1,5 km do strediska Bachledka) stoja autobusy z Tatranskej Javoriny, Tatranskej Lomnice, Popradu aj Kežmarku. Ak prichádzate vlakom, vystúpte v Poprade a presadnite na autobus do Ždiaru. V zimnej sezóne premáva aj skibus zdarma. Bližšie info ako knám, parkovanie a skibus tu.

Do Bachledovej doliny nás nepustili policajti, prečo? Ak sa naplnia parkovacie plochy v Bachledovej doline, všetky autá sú odkláňané na záchytné parkoviská. Ak sa parkovacie plochy v doline uvoľnia, sú do doliny púšťané ďalšie autá.

AKTUÁLNA SITUÁCIA V STREDISKU

Aké je počasie? Ak chcete zistiť aké je/bude počasie, môžete sa pozrieť na webkameru, príp. sledujte aplikácie s predpoveďou počasia v lokalite Ždiar, ktoré sú celkom presné.

Máte otvorené, ak bude pršať – snežiť? Lanovka a Chodník korunami stromov je otvorený za každého počasia, ak nie je búrka alebo víchrica. Za zlého počasia však z prechádzky veľa mať nebudete. Výhľady z chodníka budú zlé, za hmly budete vidieť len stromy okolo. Pešia prístupová cesta je lesná a za dažďa  treba rátať aj s blatom.

Máme sa kde skryť, ak začne pršať? Na hrebeni sa nachádza nová reštaurácia Panorama, ktorá má veľkú kapacitu, je v babyfriendly štandarde a v ponuke je veľké množstvo jedál, ale aj kaviareň a bar. V budove reštaurácie sa nachádzajú aj sociálne zariadenia, suvenírový obchod, zázemie pre rodiny s malými deťmi, detský kútik a edukačná miestnosť.

Koľko ľudí je v stredisku, dostaneme sa ešte na Chodník? Kapacita Chodníka korunami stromov nie je obmedzená. Otázkou je, kde nájdete parkovacie miesto, či sa stihnete dostať ku chodníku a kúpiť si vstupenky včas. Preto odporúčame nechodiť na poslednú chvíľu a byť v Ždiari najneskôr 2,5 hodiny pred koncom otváracej doby. Nikdy neviete, ako rýchlo zaparkujete a koľko ľudí bude v rade na vstupenky. Situáciu si môžete pozrieť aj na web kamerách alebo zistiť telefonicky na infocentre +421 52 44 98 101.

Ako dlho sa čaká na zakúpenie lístkov? Závisí to od počtu ľudí v stredisku, hodiny, dňa, počasia. Všeobecne platí, že najviac ľudí je medzi 10:00 -15:00 hod., kedy sú čakacie doby dlhšie. Dlhšie sa čaká cez prázdniny, víkendy a sviatky.

 

Záleží nám na kvalitných službách a vašom pohodlí. V Bachledke sme preto vybudovali novú 10-miestnu lanovku, otvorili sme pre Vás novú reštauráciu PANORAMA, sme úplne bezbariérový a realizujeme ďalšie projekty pre nové  priestory pre kvalitné služby a obchod.  Ako každá výstavba i tá naša znamená isté obmedzenia.  Zároveň sa výstavba odzrkadľuje na celom prostredí Bachledovej doliny. Veríme, že po ukončení stavebných prác, Vám prinesieme také služby a zážitky, ktoré sa tieto obmedzenia stáli.
Prajeme Vám krásny výlet v našom stredisku a nezabudnuteľný zážitok v korunách stromov.

Verified by MonsterInsights