©2024 Uplift · Built with love by Swift Ideas using WordPress.

Ako k nám, parkovanie, skibus

Ako k nám, parkovanie, skibus

Ako k nám

Od Tatier
Hlavný prístup do strediska BACHLEDKA Ski& Sun je z Bachledovej doliny (Bachledova dolina 702, Ždiar), je to odbočka z hlavnej cesty medzi Ždiarom a Tatranskou Kotlinou. Cesta je dobre označená, sledujte informačné tabule, ktoré usmerňujú návštevníkov.

Od Zamaguria a Pienin
Dobrý prístup je taktiež z obce Malá Franková, kde sa priamo pod lyžiarskym svahom Furmanec nachádza odstavné parkovisko s kapacitou cca 100 áut. K parkovisku vedie 2 km dlhá asfaltová cesta z centra obce. K parkovisku navigujú dopravné značky a reklamné pútače v okolí, začiatok cesty je pri kostole v strede obce.

Príjazd je možný aj zo strany Jezerska, kde je menšie parkovisko. Cesta je úzka, pri príjazde buďte opatrní. Častokrát je potrebné zo strany Jezerska použiť snehové reťaze.

V zime si do Vášho auta pribaľte aj snehové reťaze, pretože idete do hôr, kde sú prístupové cesty o čosi viac strmé a kvôli blízkosti národných parkov je ich údržbu možné vykonávať len posypom kameniva.

Parkovanie

Počas víkendov a sviatkov býva v stredisku BachledkaSki&suna na Chodníku korunami stromov obzvlášť rušno. Aby bola vaša návšteva čo najkomfortnejšia, pripravili sme pre vás niekoľko informácií, ako si cestu k nám naplánovať.

  1. Stredisko Bachledka disponuje  parkoviskami:
  • P1, P2 v Bachledovej doline s kapacitou okolo 1 000 miest 
  • P3 Belské, po ľavej strane hlavnej cesty do Ždiaru, za odbočkou do Bachledovej.  Na príchod z parkoviska do strediska použite SKIBUS. (Dovoľujeme si Vás upozorniť, že v Ždiari a okolí sú aj iné súkromné parkoviská, kde výšku poplatku za parkovné a podmienky nevieme ovplyvniť.)
  • P5 – Malá Franková (bezprostredne pri lyžiarskom svahu)
  • P6 –Jezersko (bezprostredne pri lyžiarskom svahu)
  1. Čím skôr vyrazíte, tým bližšie zaparkujete.  Priamo v Bachledovej doline sa nachádza parkovisko P1P2, ktorého kapacita je približne 1 000 áut. Počas víkendov a prázdnin sa naplní už v skorých ranných hodinách. Po ich naplnení už do doliny nie sú púšťané ďalšie autá. Tie sú odkláňané na záchytné parkoviská.
  2. Riaďte sa pokynmi personálu parkoviska, príp. polície a zaparkujte na prvom mieste, kde vás navedú.  Ďalšie naše parkovisko P3 sa nachádza smerom do Ždiaru po ľavej strane, cca 2 km od strediska. Z parkovísk do strediska Bachledka premáva denná kyvadlová preprava – SKIBUS, v intervaloch každých 20-30 minút. Záchytné parkovisko P4  v oblasti Strednica na konci Ždiaru nie je momentálne v našej prevádzke.
  3. Prichádzate zo smeru Pienin a Zamaguria a chcete sa vyhnúť prípadným kolónam? Smerujte na menšie parkoviská P5 pod svahom v Malej Frankovej (odbočka pri kostole v strede obce) alebo na parkovisko P6 v Jezersku. Z Jezerska je pre lyžiarov k dispozícii sedačková lanovka a z Malej Frankovej lyžiarsky vlek, nelyžiaromje povolený len peší výstup mimo zjazdoviek.
  4. Počas celoročnej prevádzky sú parkoviská P1 – P2 spoplatnené sumou 5 eur/deň pre osobné autá a sumou 10 eur/deň pre autobusy.
  5. V Bachledovej doline majú zastávku autobusy SAD na linke Poprad – Ždiar.  Zastávka Ždiar – Bachledova dolina rázcestie sa nachádza necelý kilometer od strediska. Aktuálne spoje overte na www.cp.sk.

Dôležité informácie

Povolená rýchlosť

Obec: 50 km/h
Mimo obce: 90 km/h
Diaľnica: 130 km/h

Povolený alkohol: 0.00 prom

Nezabudnite, že na diaľniciach a rýchlostných komunikáciách potrebujete elektronickú diaľničnú známku! VIAC INFO

Stredisko sa nachádza v ochrannej prírodnej zóne, kde platí zákaz posypu soľou. Všetky prístupové cesty sú denne odhŕňané a posypávané kamenivom. Počasie na horách sa mení rýchlo, pre prípad sneženia či poľadovice odporúčame mať pripravené snehové reťaze.

Peší prístup ku Chodníku korunami stromov

Vzhľadom na to, že počas zimy nie sú pešie turistické chodníky upravované a prechod po zjazdovke nie je možný, odporúčame len prepravu novou kabínovou lanovkou z Bachledovej doliny. Jazda lanovkou je bezpečná, pohodlná a rýchla. Bez problémov prepravíme aj malé deti, psíkov, seniorov, kočíky a sánky.

Vývoz peších turistov z Jezerska nie je kvôli technickým obmedzeniam sedačkovej lanovky v Jezersku možný.

Príjazd do strediska Bachledka Ski & Sun

Verified by MonsterInsights