©2024 Uplift · Built with love by Swift Ideas using WordPress.

Chodník korunami stromov

Objavte Tatry z korún stromov

 

Chodník korunami stromov Bachledka sa nachádza na hrebeni Spišskej Magury, na hranici Pieninského a Tatranského národného parku. Miernym stúpaním Vás bezpečne zavedie zo zeme až do výšky 24 metrov, priamo ku korunám stromov. Ukážeme Vám, v čom je miestna príroda jedinečná. Stanete sa súčasťou lesného života a spoznáte mnoho živočíchov a rastlín, ktoré nájdete len málokde. Trasa o dĺžke viac ako 1 234 metrov Vás prevedie druhovo pestrým lesom, kde na Vás čakajú rôzne prekvapenia a poučenia. Úplne si Vás získa dychberúci výhľad na Belianske Tatry, Pieniny a malebné Zamagurie z panoramatickej podesty 32 metrov vysokej veže, ktorou je Chodník ukončený. Výlet do korún stromov bude zábavou pre deti, mládež i tých skôr narodených. Ku Chodníku Vás pohodlne vyvezie nová kabínová lanovka, čím sa stáva bezbariérovou atrakciou. Ak by bol Chodník korunami stromov pre Vás zo zdravotných dôvodov predsa len náročný, môžete si pri vstupe na Chodník zdarma zapožičať vozík a korunami stromov sa previezť.  Chodník korunami stromov je otvorený počas celého roka.

Deti a rodiny

Pre malých návštevníkov sú pred areálom pripravené dve detské ihriská. Lesné zvieratká si pre nich pripravili rôzne úlohy a aktivity, ktoré spríjemnia prechádzku v korunách. Ak sa na chodník chystáte s bábätkom, môžete využiť požičovňu detských nosičov v obchode so suvenírmi pri hoteli Bachledka. Kočiare sú k dispozícii zdarma v pokladniach pri vstupe na Chodník korunami stromov. Viac informácií o požičovni.

Náučný program

Uprostred krásnych lesov Vám predstavíme radu chránených živočíchov a rastlín, spoznáte jedinečnosť tejto lokality i následky ničivej sily počasia. Ak sa chcete o prírode Spišskej Magury dozvedieť viac, pripravili sme pre Vás niekoľko programov zameraných na spoznávanie prírody, pozorovanie vtáctva, či objavovanie liečivých pokladov lúk Zamaguria. Sprievodcov Vám budú robiť tí najpovolanejší – pracovníci Pieninského národného parku. Viac informácií o programoch so sprievodcom.

Adrenalínové zastávky a tobogán

Počas Vašej cesty po Chodníku korunami stromov sa môžete zastaviť na dvoch adrenalínových zastávkach. Nielen deti si tu môžu vyskúšať udržanie rovnováhy v priehľade, ktorý pod sebou odhaľuje zdanlivo nebezpečnú priepasť. Všetky atrakcie sú samozrejme maximálne zabezpečené. Na vrchole 32 metov vysokej veže Vás prekvapí adrenalínový pohľad nadol cez pochôdznu sieť. Zábavnú jazdu zažijete na 67 m dlhom suchom tobogane, ktorý Vašu cestu dole skráti na pár sekúnd. Viac informácii a aktuality nájdete na: www.chodnikkorunamistromov.sk

 

Verified by MonsterInsights