©2024 Uplift · Built with love by Swift Ideas using WordPress.

Zjazdovky a vleky

Zjazdovky a vleky

Aktuálny stav vlekov a zjazdoviek

Bachledka Ski & Sun je rodinným zimným rajom.

Ohradený areál Bachledka Detský svet na zjazdovke Hrebeň ponúka najväčšiu lyžiarsku školu v okolí – Gorgyho lyžiarska škola  a zábavu v podobe snowtubingu, minisánkovanie, minikolotoča.  Vaše deti naučia ľahko a hravo lyžovať naši profesionálni inštruktori, ak im je už zima, ohrejú a pohrajú sa vo vnútornom detskom kútiku. Lyžiarska škola obsahuje 2 dopravníkové lyžiarske pásy (24m a 100m), trasu postavenú z rozprávkových postavičiek a ďalšie zábavné metodické pomôcky aj pre tých najmenších, aby sa lyžovanie stalo zábavou pre všetkých. Lekcie si môžete vybrať individuálne alebo skupinové. Druhý areál lyžiarskej školy sa nachádza pri reštaurácii La Gamba neďaleko parkoviska v Bachledovej doline. Je rovnako vybavený dopravníkovým pásom, zábavnými postavičkami a vnútorným detským kútikom. Ocenia ho hlavne rodičia, ktorí nechcú lyžovať a dieťa môžu počkať v blízkej reštaurácii.

Na hrebeň, kde sa spájajú všetky zjazdovky, sa vyveziete z Bachledovej doliny iba za 6 minút pohodlne, bezpečne, v suchu a bez vetra 10-miestnou kabínovou lanovkou Bachledka. Zdatnejší lyžiari môžu využiť aj 4-sedačkovú lanovku Jezersko a ďalších 6 lyžiarskych vlekov, ktoré zaručia lyžovačku v troch navzájom prepojených dolinách. Začiatočníkov zase potešia slnečné modré zjazdovky na hrebeni a v Bachledovej doline.

Lyžiarske stredisko Bachledka Ski&Sun ponúka návštevníkom až 8,5 km zjazdoviek všetkých typov náročností. Na svoje si prídu milovníci upraveného manchesteru, ale aj tí, ktorých láka „freeride“. Počas sezóny je zasnežovaných a upravovaných celkom 6 km zjazdoviek.

Novinkou je nové Tréningové Centrum, ktoré slúži najmä členom lyžiarskych klubov na tréningy. Nová zjazdovka je pomenovaná po bratoch Otta a Vlada Krajňákových a jej dĺžka presahuje 920 m a prevýšenie 212 m.

Zimná dovolenka v Bachledke ponúka komfort pre všetkých. Panoramatická reštaurácia Panorama vyrieši všetky očakávania spokojného výletu. PANORAMA neponúka len gastro zážitok, ale aj kultúrne, oddychové či edukačné priestory pre enviromentálnu výučbu, obchod so suvenírmi a regionálnymi špecialitami a kaviareň s barom. Budova reštaurácie je ako i viaceré iné časti strediska bezbariérová. Myslíme aj na rodiny, pre ktoré je k dispozícii detský kútik inšpirovaný prírodou a kompletné zázemie v baby friendly štandarde.

Kompletné služby a zázemie sa nachádza na pešej zóne v Bachledovej doline, kde nájdete požičovňu a servis lyží a saní, športový a suvenírový obchod, infocentrum a iné služby.

 

 

Názov Dĺžka Typ Kapacita Stav
A – Gondola Bachledka Typ 1734 os./hod. 1519 m V prevádzke
B – Tatralift 4-sedačka Typ 2400 os./hod. 850 m Mimo prevádzky
D – Tatrapoma F12 Typ 650 os./hod. 280 m Mimo prevádzky
E – Tatrapoma FP12 Typ 650 os./hod. 450 m Mimo prevádzky
G – Tatrapoma P Typ 460 os./hod. 180 m Mimo prevádzky
H – Detský areál Typ 50 os./hod. 100 m Mimo prevádzky
I – Tatrapoma H-100 Typ 900 os./hod. 920 m Mimo prevádzky
J – Double Max Typ 1200 os./hod. 1090 m Mimo prevádzky
K – Detský dopravníkový pás Typ os./hod. 10 m Mimo prevádzky
L – Detský dopravníkový pás Typ os./hod. 20 m Mimo prevádzky
Názov Dĺžka Obtiažnosť Podmienky Prevýšenie Výška snehu Stav
1 – Bachledka I Obtiaznost 255 m cm 1830 m Mimo prevádzky
2 – Bachledka II Obtiaznost 45 m cm 270 m Mimo prevádzky
3 – Slalomák Obtiaznost 310 m cm 950 m Mimo prevádzky
4 – Majstrák Obtiaznost 310 m cm 1140 m Mimo prevádzky
5 – TC O&V Krajňáka Obtiaznost 212 m cm 920 m Mimo prevádzky
6 – Hrebeň Obtiaznost 180 m cm 800 m Mimo prevádzky
7 – Furmanec I Obtiaznost 235 m cm 1100 m Mimo prevádzky
8 – Furmanec II Obtiaznost 235 m cm 1380 m Mimo prevádzky

zjazdovka_lahka ľahká   zjazdovka_strednelahkastredne ľahká   zjazdovka_strednastredná   zjazdovka_stredne_tazkastredne ťažká   zjazdovka_tazkaťažká   zjazdovka_stredne_tazka zasnežované   zjazdovka_tazka osvetlené

Bachledka I, II

Furmanec I

Hrebeň

Majstrák

Slalomák

Aktuálny stav bežeckých tratí

Lyžiarske stredisko Bachledka Ski &Sun ponúka dve až 20 km dlhé trate pre fanúšikov bežeckého lyžovania, ktoré však nie sú zasnežované technickým snehom. V prípade dostatočnej výšky prírodného snehu sú upravované ratrakom 1x týždenne a sú vhodné pre oba štýly bežeckého lyžovania.

Názov Dĺžka Upravená dĺžka Stav
1a – Hrebeň I (Príslop) 7 +7 km Uzavretá
2a – Hrebeň II (Bukovina) 3 + 3 km Uzavretá

Aktuálny stav sánkarskej trate

Názov Dĺžka Upravená dĺžka Stav
Sánkarská trať 2,5 km 2,5 km Mimo prevádzky

Aktuálny stav skialp trate

Názov Dĺžka Prevýšenie Stav
Bachledova dolina 2km 254 m Mimo prevádzky
Verified by MonsterInsights