©2022 Uplift · Built with love by Swift Ideas using WordPress.

Zjazdovky a vleky

Zjazdovky a vleky

Aktuálny stav vlekov a zjazdoviek

Bachledka Ski & Sun je rodinným zimným rajom. Tohtoročnú zimnú sezónu na Vás čaká niekoľko noviniek.

Nový ohradený areál Bachledka Detský svet ponúka najväčšiu lyžiarsku školu v okolí – Gorgyho lyžiarska škola  a zábavu v podobe snowtubingu, minisánkovanie, minikolotoč a Snowcamp. Vaše deti naučia ľahko a hravo lyžovať naši profesionálni inštruktori a o tie najmenšie sa postaráme v Snowcampe. Lyžiarska škola obsahuje 2 dopravníkové lyžiarske pásy (24m a 100m), trasu postavenú z rozprávkových postavičiek a ďalšie zábavné metodické pomôcky aj pre tých najmenších, aby sa lyžovanie stalo zábavou pre všetkých. Lekcie si môžete vybrať individuálne alebo skupinové. Tento nový veľký detský areál sa nachádza na zjazdovke Hrebeň.

Na hrebeň a do Bachledka detského areálu sa vyveziete 10-miestnou kabínovou lanovkou Bachledka. Iba za 6 minút sa tak vyveziete pohodlne, bezpečne, v suchu a bez vetra z Bachledovej doliny až na vrchol Spišskej Magury. Zdatnejší lyžiari môžu využiť aj 4-sedačkovú lanovku Jezersko a ďalších 6 lyžiarskych vlekov, ktoré zaručia lyžovačku v troch navzájom prepojených dolinách.

Lyžiarske stredisko Bachledka Ski&Sun ponúka návštevníkom až 8,5 km zjazdoviek všetkých typov náročností. Na svoje si prídu milovníci upraveného manchesteru, ale aj tí, ktorých láka „freeride“. Počas sezóny je zasnežovaných a upravovaných celkom 6 km zjazdoviek.

Zimná dovolenka v Bachledke ponúka komfort pre všetkých. Panoramatická reštaurácia Panorama vyrieši všetky očakávania spokojného výletu. PANORAMA neponúka len gastro zážitok, ale aj kultúrne, oddychové či edukačné priestory pre enviromentálnu výučbu, obchod so suvenírmi a regionálnymi špecialitami a kaviareň s barom. Budova reštaurácie je ako i viaceré iné časti strediska bezbariérová. Myslíme aj na rodiny, pre ktoré je k dispozícii detský kútik inšpirovaný prírodou a kompletné zázemie v baby friendly štandarde. V okolí strediska nájdete rôzne možnosti ubytovania, takže záleží už len na Vašich preferenciách, či uprednostníte luxusný hotel, rodinný penzión alebo štýlovú chalupu.

Názov Typ Kapacita Dĺžka Stav
A – Gondola Bachledka Typ 1734 os./hod. 1519 m V prevádzke
B – Tatralift 4-sedačka Typ 2400 os./hod. 850 m Uzavretá
D – Tatrapoma F12 Typ 650 os./hod. 280 m Uzavretá
E – Tatrapoma FP12 Typ 650 os./hod. 450 m Uzavretá
G – Tatrapoma P Typ 460 os./hod. 180 m Uzavretá
H – Detský areál Typ 50 os./hod. 100 m Uzavretá
I – Vlek H Typ 800 os./hod. 600 m Uzavretá
J – Double Max Typ 1200 os./hod. 1090 m Uzavretá
K – Detský dopravníkový pás Typ os./hod. 10 m Uzavretá
L – Detský dopravníkový pás Typ os./hod. 20 m Uzavretá
Názov Obtiažnosť Podmienky Prevýšenie Výška snehu Dĺžka Stav
1 – Bachledka I Obtiaznost 255 m cm 1830 m Uzavretá
2 – Bachledka II Obtiaznost 45 m cm 270 m Uzavretá
3 – Slalomák Obtiaznost 310 m cm 950 m Uzavretá
4 – Majstrák Obtiaznost 310 m cm 1140 m Uzavretá
5 – Efka I – Free ride Obtiaznost 150 m cm 600 m Uzavretá
6 – Hrebeň Obtiaznost 180 m cm 800 m Uzavretá
7 – Furmanec I Obtiaznost 235 m cm 1100 m Uzavretá
8 – Furmanec II Obtiaznost 235 m cm 1380 m Uzavretá

zjazdovka_lahka ľahká   zjazdovka_strednelahkastredne ľahká   zjazdovka_strednastredná   zjazdovka_stredne_tazkastredne ťažká   zjazdovka_tazkaťažká   zjazdovka_stredne_tazka zasnežované   zjazdovka_tazka osvetlené

Bachledka I, II

Furmanec I

Hrebeň

Majstrák

Slalomák

Aktuálny stav bežeckých tratí

Lyžiarske stredisko Bachledka Ski &Sun ponúka dve až 20 km dlhé trate pre fanúšikov bežeckého lyžovania, ktoré však nie sú zasnežované technickým snehom. V prípade dostatočnej výšky prírodného snehu sú upravované ratrakom 1x týždenne a sú vhodné pre oba štýly bežeckého lyžovania.

Názov Dĺžka Upravená dĺžka Stav
1a – Hrebeň I (Príslop) 7 +7 km Uzavretá
2a – Hrebeň II (Bukovina) 3 + 3 km Uzavretá

Aktuálny stav sánkarskej trate

Názov Dĺžka Upravená dĺžka Stav
Sánkarská trať 2,5 km 2,5 km Uzavretá