Zatvorené
0/7   0/10   0
Webcam  

Deti a rodiny

Atrakcie a zážitky počas celého roka v Bachledke

 

Deti a rodiny

Bobová dráha

V Bachledovej máte možnosť zviezť sa na najdlhšej bobovej dráhe v Tatrách. Ma dĺžku 1 200 metrov a 15 zákrut, čo je zárukou výnimočného zážitku z jazdy. Prevýšenie dráhy je 111 metrov a maximálna rýchlosť, ktorú môžete dosiahnuť je 40 km/hod. Dráha je v prevádzke celoročne. Jej prepravná kapacita je 200 osôb za hodinu. Nástup na bobovú dráhu je pri vrchnej stanici lanovky TS3.

Tubing

Na tubingovej dráhe sa vyšantia veľkí i malí. Vezmite si koleso a spuste sa na našom lúčnom tobogane. Rodinná zábava je zaručená. Tubingovú dráhu nájdete pri hornej stanici lanovky TS3.

Detské ihrisko

Na všetky hravé a neposedné deti čaká v Bachledke veľké detské ihrisko, kde sa s kamarátmi vyšantia po celý rok. Tunel, hojdačky, šmýkačky, preliezky i hrad – to všetko nájdete na novom ihrisku pred bufetom.

Trampolíny

Kto skáče nehnevá – tvrdí výrobca našich trampolín. V detskom areáli Vás čakajú hneď dve profesionálne trampolíny, na ktorých si užijú plno zábavy nielen deti, ale aj veľkí návštevníci s prebytkom energie.

Lesné hry pre deti

Na detskom chodníku macka Kubíka čakajú deti lesné hry. Malí turisti na nich hľadajú potrebu zvieratkám, listy a šišky stromom, hádajú aká rastlinka ma aký plod, či ktorému zvieratku patria stopy. Príďte sa zahrať a naučiť sa nové veci o živote v prírode do Bachledovej.

Mini ZOO

Malú detskú ZOO nájdete v areály hotela Bachledka Strachan pri nástupnej stanici lanovky. K videniu i kŕmeniu sú v nej milé zajačiky, kozičky i ovečky.

Fotomiesto

Odneste si z dovolenky originálny suvenír v podobe fotky z nášho fotomiesta. Fotomiesto nájdete na zjazdovke Bachledka neďaleko výstupu z 3-desačkovej lanovky.

Náučný chodník

Výlet do Bachledky je nie len zábavný, ale aj náučný. Po hrebeni Magury vedie detský náučný chodník, na ktorom macko Kubík zábavnou formou informuje deti o zvieratkách, vtákoch a rastlinách nášho územia. Chodník má dve časti. Na malom okruhu sa návštevníci oboznámia so zvieratami, ktoré tu prirodzene žijú. Má 8 zastávok, dĺžku 300 m a vedie od detského ihriska k vyhliadkovej veži. Na každom stanovišti môžu deti riešiť úlohy a ich výsledky si značiť do hracieho plánu, ktorý je k dispozícii v infocentre. Po jeho správnom vyplnení sa čaká deti sladká odmena. Veľký okruh vedie od vyhliadkovej veže k Jezerskému jazeru. Ma dĺžku 6,5 km a turistov informuje o vtákoch žijúcich v tunajších lesoch. V okolí stanovíšť sú rozmiestnené vtáčie búdky, ktoré dávajú skvelú príležitosť pozorovať vtáctvo z blízka. Ohybnosť, šikovnosť a silu si otestujú na pohybové stanovištiach a prekážky rozmiestnené po chodníku smerom k jazeru.

Dobrodružná pátračská hra

Hľadanie Gorgyho elixíru života.  Lesný muž Gorgy, maskot Bachledky, žije v lesoch Belianskych Tatier a Spišskej Magury už niekoľko stoviek rokov. Má orlí zrak a tuhé zdravie. Jeho tajomstvo spočíva v pravidelnom užívaní špeciálneho elixíru života, ktorý si sám vyrába. Ako a z čoho? Na to musíte prísť sami. Tajomstvo elixíru strážia obyvatelia lesa a indície na jeho rozlúštenie je možné získať len od nich. Vydajte sa na dobrodružnú cestu zázračným lesom, spoznajte jeho obyvateľov a rozlúštite záhadu Gorgyho elixíru života.