©2024 Uplift · Built with love by Swift Ideas using WordPress.

Kedy postaviť deti na lyže?

Kedy postaviť deti na lyže?
nov 22 bachledka
deti na lyže v tatrách

V akom veku je najlepšie naučiť dieťa lyžovať? Tažká otázka, na ktorú neexistuje žiadna pevná odpoveď. Pri rodičoch, ktorí sú aktívny lyžiari, je väčšia pravdepodobnosť, že začnú svoje deti učiť v mladšom veku. Veď čo viac, ako aktívne chvíle na horách s rodinou. Takže malo by to byť vo veku 3 rokov, keď sa učia kopať do lopty? Možno 6 rokov, keď sa deti začnú učiť sprava zľava a ako si zaviazať topánky? Alebo aj 12, keď sa zúčastnia lyžiarskeho kurzu so školou?

Zdá sa, že 3 roky je dobrý vek na prvé kroky na lyžiach – to je počiatočný vek pre mnohé lyžiarske školy. Deti si privykajú na lyže a lyžiarky a ako sa v nich pohybovať. V prípade snowboardingu majú deti mladšie ako 5 rokov často problém osvojiť si mechanizmus státia bokom na doske a odporúčaný počiatočný vek je 7 rokov.

 

Detská lyžiarska výuka

Aby mohli inštruktori učiť malé deti, musia siahnuť hlboko do detského sveta. Ako dieťa vníma svet, ako hovorí a slová, ktorým najlepšie rozumie. Len málo detí napríklad rozumie pojmom ako pluh, rovnobežne alebo naváženie. Pluh pre malé deti vyzerá ako kúsok pizze; lyže, ktoré sú paralelne vedľa seba, vyzerajú ako hranolky; a naváženie na jednu stranu je ľahšie pochopiteľné, ak inštruktor povie dieťaťu, aby roztlačil pavúka pod jednou nohou.

Takže pri lyžovaní inštruktori zdôrazňujú „Pizza“, „Hranolky“ a predstavujú širokú škálu hier ako „Semafór“, „Obor a škriatok“ a „Lietadlo“. Učenie je tak zábavné, zrozumiteľné a poučné.

Prvé kroky by dieťa malo absolvovať s profesionálnym lyžiarskym inštruktorom. Rodičia môžu vedieť lyžovať alebo snowboardovať, ale odovzdať tieto zručnosti jazykom a spôsobom, akým deti rozumejú, môže byť veľmi ťažké. To má za následok pomalý pokrok, zlé návyky a zlé skúsenosti. A deti majú tendenciu viac rešpektovať inštruktorov.

Profesionálni lyžiarski inštruktori v Bachledke pracujú už viac ako tri desaťročia, aby lepšie pochopili, ako najlepšie učiť deti. Každý inštruktor je absolventom kurzu, ktorý si vyžaduje špeciálne školenie v oblasti vývoja dieťaťa, výučbových krokov pre deti a komunikačných zručností.

Tím skúsených inštruktorov postaví na lyže i tých najväčších bojkov. Či ste škôlkar alebo dôchodca, naši vždy usmiati inštruktori Gorgyho lyžiarskej školy naučia lyžovať každého. Pre rezerváciu a viac informácií navštívte www.bachledka.sk/zima/sluzby/lyziarska-skola

Verified by MonsterInsights