©2024 Uplift · Built with love by Swift Ideas using WordPress.

Aj my sme LEGENDÁRIUM 2024

Aj my sme LEGENDÁRIUM 2024
9 júla Juraj Soltys

 

 

 

Rodiny s deťmi sa v Prešovskom kraji vydajú na dobrodružnú výpravu

 

PREŠOV, 14. jún 2024 – V Prešovskom kraji odštartoval deviaty ročník letnej cestovateľskej súťaže Legendarium. Projekt na podporu cestovného ruchu predstavuje zábavnou formou rozmanité tipy na výlety. V prírode je v tomto roku umiestnených 17 trezorov so súťažnými nálepkami a súťažné pečiatky môže verejnosť získavať až v 77 zariadeniach.

 

Legendarium je už deviaty rok neodmysliteľnou súčasťou leta v Prešovskom kraji. Každoročne ho pripravuje Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska. Zábavné cestovanie pre rodiny s deťmi odštartovalo 14. júna a potrvá do 8. septembra 2024.

 

Legendarium je projekt, ktorý sme vytvorili na podporu cestovného ruchu a využitie služieb v tomto segmente. Každý výlet spája prírodné lokality a rôzne zariadenia, ktoré poskytujú zážitky a program pre rodiny s deťmi. Zvyšuje tak návštevnosť v kraji, predĺženie doby pobytu a podporuje celý rad súvisiacich služieb. Teší nás, že každoročne sa do projektu zapája veľké množstvo zariadení, ktoré spoločne prezentujú rozmanitosť Prešovského kraja,“ uviedol riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško.

 

Na cestovateľov čakajú konkrétne tipy na výlety, ktoré nájdu na webovej stránke www.legendarium.info a v brožúrke Legendarium – Dobrodružná výprava. Brožúry je možné získať v zapojených zariadeniach ako darček ku vstupnému alebo v turistických infocentrách v Prešovskom kraji. Na všetkých výletoch sprevádzajú detských turistov príbehy o miestnych legendách. V 17 prírodných lokalitách sú ukryté trezory so súťažnými nálepkami. Deti ich hravou formou nájdu vďaka indíciám. Okrem toho môžu získať 40 druhov súťažných pečiatok za návštevu 77 zariadení, ako sú múzeá, hrady, kúpaliská, strediská cestovného ruchu, zábavné parky a podobne. Vo vybraných zariadeniach sú navyše pripravené súťažné úlohy pre deti, ktoré spestria prehliadku.

 

Za nazbierané nálepky a  pečiatky získavajú deti odmeny už počas leta. V závere je pripravené žrebovanie o hodnotné ceny.

 

Do súťaže sa v minulom roku len v rámci oficiálnej štatistiky zapojilo vyše 3 300 detí z celého Slovenska, ale i zahraničia. Do záverečného žrebovania zaslali deti viac ako 35700 súťažných ústrižkov.

 

Lokality, ktoré lákajú

V projekte je zastúpený celý Prešovský kraj. Bardejovom a okolím sprevádza rytier Roland, ktorý deti zavedie až k oddychovej zóne s domčekom na strome na Sedle Čerešňa. V Poloninách patrí k vybraným lokalitám chodník Pod tmavou oblohou v Novej Sedlici. Legendaristi môžu objaviť aj novú vyhliadkovú vežu pri Údole (okres Stará Ľubovňa), vyhliadku nad obcou Matiašovce s výhľadmi na Pieniny alebo náučný chodník pri jazere Blajzloch na okraji Slovenského raja. KOCR Severovýchod Slovenska zabezpečila preznačenie trás k dvom pozoruhodným lokalitám –  Dúpna jaskyňa v humenskom okrese a k Veternej diere nad obcou Mirkovce neďaleko Prešova. K novinkám leta patria vláčik Hámorská mašinka Máša v Zemplínskych Hámroch, Expozícia 1. svetovej vojny vo Veľkrope, novootvorené múzeum v Spišskej Teplici alebo nedeľné prehliadky kaštieľa v Spišskom Hrhove.

Rodiny s deťmi si tiež môžu užiť hľadanie trezorov na troch rozprávkových chodníkoch – Tajomný les Krakovec (Jakovany), Údolie obrov (Hermanovce nad Topľou) a Chodník škriatka Mikluša (Miklušovce).

 

Naše zariadenie je zapojené do kampane LEGENDARIUM 2024 – DOBRODRUŽNÁ VÝPRAVA

Legendárni hrdinovia Ti tento rok prinášajú DOBRODRUŽNÚ VÝPRAVU po Prešovskom kraji. Navštíviš krásne aj tajomné lokality, miesta plné príbehov a zákutia, odkiaľ sa ti nebude chcieť ísť domov.

Navyše súťažíš o skvelé cenyzáverečnom žrebovaní

a tešia sa na teba aj ODMENY V TROCH HRANICIACH!

 

AKO MÔŽEŠ SÚŤAŽIŤ?

  1. Zaobstaraj si brožúrku Legendarium – Dobrodružná výprava

Brožúrku získaš s prvou súťažnou pečiatkou v zariadeniach, ktoré dávajú súťažné pečiatky. Do brožúrky budeš zbierať súťažné nálepky a pečiatky. Pečiatku a brožúrku nájdeš aj v našom zariadení!

  1. PEČIATKY

Zbieraj súťažné pečiatky za návštevu zariadení (atrakcie, múzeá, kúpaliská, hrady, zveroparky, ranče…).

Spolu môžeš získať až 40 rôznych pečiatok v 80 zariadeniach. Keď je v zariadení potrebné uhradiť vstupné alebo konzumné, pečiatku získaš po uhradení tohto poplatku. Pečiatky ti v zariadeniach orazia do brožúry na stranu 39.

V našom zariadení nájdeš pečiatku s názvom Belianky

 

  1. TREZORY S NÁLEPKAMI

Na základe indícií v brožúre/na webe nájdeš v 15 lokalitách trezor. Trezory sú vždy umiestnené v prírode a sú v nich uložené súťažné nálepky. Každá nálepka v trezore sa skladá z dvoch častí. Súťažný ústrižok z nálepky si nalep na vyznačené miesto v brožúre na strane 38.

V našej lokalite ťa sprevádza Anička z Matiašoviec

 

TEŠÍME SA NA TEBA!

 

VŠETKY INFORMÁCIE: WWW.LEGENDARIUM.INFO

LEGENDARIUM na Facebook-u

LEGENDARIUM na Instagrame

Verified by MonsterInsights