©2024 Uplift · Built with love by Swift Ideas using WordPress.

S klubom dôchodcov do korún stromov? Samozrejme.

S klubom dôchodcov do korún stromov? Samozrejme.
apr 10 BAJAN Wordpress

Uvažujete o tom, kde sa s priateľmi z klubu dôchodcov vybrať na výlet, aby si ho pohodlne užili všetci? Bachledka bude pre Vás výbornou voľbou. Fyzickú náročnosť výletu si pritom môžete určiť sami. Chodník korunami stromov je sám o sebe veľmi zaujímavou atrakciou ponúkajúcou krásne výhľady na Tatry a Zamagurie i pohľad na okolitú prírodu z vtáčej perspektívy.  V celej dĺžke je bezbariérový. Návštevníkom s obmedzenou pohyblivosťou sú zdarma k dispozícii dokonca aj invalidné vozíky. Na vrchol Spišskej Magury sa pohodlne dostanete kabínovou lanovkou z Bachledovej doliny. Tí fyzicky zdatnejší sa môžu vydať na 6,5 km dlhú túru náučným chodníkom k Jezerskému jazeru alebo absolvovať výstup na Spišskú Maguru a vyhliadkovú vežu peši (2,6 km do kopca s prevýšením 300 m). Pripravili sme pre Vás i špeciálnu cenu obedového menu a vstupov. Detaily ponuky a ceny sem.  

Váš výlet si nemusíte objednávať vopred. Vstupenky kúpite rýchlo v Infocentre, kde sú vybavované skupiny prednostne. Ak máte záujem o služby sprievodcu či stravu, objednajte ich 7 dní vopred u pracovníkov Infocentra.

Ako sa k nám dostanete? Ak prídete vlastným autobusom, ten Vás dovezie až ku nástupnej stanici kabínovej lanovky. Parkovné pre autobus je 10 eur/deň. Ak uprednostňujete verejnú dopravu, smerujte na vlakovú stanicu Poprad-Tatry, odkiaľ sa do Bachledovej doliny dostanete autobusovými spojmi v smere Ždiar. Vystúpte na zastávke Bachledova dolina-Rázcestie, ktorá sa nachádza približne 1 km od nástupnej stanice kabínovej lanovky.

Kedy prísť? Bachledka je krásnym výletným cieľom v každom ročnom období. Skupinám odporúčame vybrať sa na výlet na jar alebo jeseň cez týždeň, kedy je počet turistov v stredisku menší a výlet si lepšie vychutnáte.  

Verified by MonsterInsights