©2023 Uplift · Built with love by Swift Ideas using WordPress.

Pre pôžitkárov

Pre pôžitkárov

Chodník korunami stromov BACHLEDKA

Vyberte sa s nami do korún stromov! Miernym stúpaním sa dostanete až do výšky 24 metrov nad zemou, priamo ku korunám stromov. Na trase dlhej 1234 metrov vás prevedieme druhovo pestrým lesom. Ukážeme vám, v čom je príroda Spišskej Magury jedinečná. Na chodníku nájdete náučné i zábavné zastávky a prechádzku zakončíte výstupom na 32 metrov vysokú vyhliadkovú vežu s panoramatickým výhľadom na Tatry a malebné Zamagurie, ako aj adrenalínovou pochôdznou sieťou. Na Chodník korunami stromov sa dostanete buď pešo 40 min. prechádzkou z Bachledovej dolinyalebo kabínovou lanovkou. Viac o chodníku.

Vyhliadková veža

Radi by ste si vychutnali neopísateľnú panorámu podtatranskej vrchoviny? Žiaden problém! Jedinečnú možnosť zažiť takýto dokonalý výhľad vám umožní naša 14 m vysoká vyhliadková veža. Za jasného počasia sa môžete kochať pohľadom na Belianske Tatry i oproti sa týčiace pieninské Tri koruny. Veža má štyri poschodia a na najvyššom poschodí sa nachádza ďalekohľad. Zároveň tvorí posledné stanovište zimného náučného chodníka. Vyhliadková veža sa nachádza na hrebeni Spišskej Magury a je voľne prístupná počas celého roka.

Momentálne mimo prevádzky z technických príčin.

Chytanie bronzu a relax na terase

Všetci dobre vieme, aký nesmierne dôležitý je oddych pre zdravý chod nášho organizmu. Niekedy sa však stáva, že relax druhým radíme a odporúčame, no my sami ho zanedbávame. Po záťažovej aktivite na lyžiach padne vhod oddych na južne orientovanej terase s občerstvením a nádherným výhľadom. Takáto relaxácia v tatranskej prírode dobije baterky každému. V oddychu sa skrýva obrovská sila, ktorá dokáže na dlhší čas zlepšiť náladu. Slnečnú terasu panoramatickej reštaurácie PANORAMA nájdete na hrebeni Spišskej Magury, pri výstupe z lanovky.

Wellness v penzióne SKI Jezersko a v hoteli Bachledka Strachan

Po dni na čerstvom vzduchu padne vhod regeneračná masáž, vírivý kúpeľ či blahodarný odpočinok v saunách. Máte jedinečnú možnosť dokonalej očisty svojej zapratanej mysle a efektnej regenerácie celého organizmu. V objatí krásnej a tichej prírody Spišskej Magury sa začína úžasná atmosféra v podobe oázy oddychu, ktorý je zaručeným pohladením pre telo i dušu. Wellness a spa centrum sa nachádza hneď pod zjazdovkou, v Hoteli Bachledka Strachan**** v Bachledovej doline a v Penzióne SKI Jezersko***, ktorý sa nachádza na opačnej strane lyžiarskeho strediska.

Prechádzka zimnou prírodou k Jezerskému jazeru či do Ždiaru

Aj malá prechádzka je predsa pohyb a ten jednoznačne vedie k zlepšeniu vášho zdravotného stavu. Ak uprednostňujete pešie prechádzky pred lyžovaním, vyvezte sa na vrchol lanovkou a spravte si vychádzku zasneženou prírodou k Jezerskému jazeru alebo po hrebeni Spišskej Magury do Ždiaru. Zo Ždiaru je možnosť vrátiť sa späť do strediska našou kyvadlovou dopravou – skibusom.Lesy v našom kraji sú plné lesnej zveri a vtákov. Viac sa o nich dozviete na náučnom chodníku, ktorý vedie k Jezerskému jazeru. Okrem toho máte možnosť zistiť, komu patria záhadné stopy v snehu.

Nákupy domácich špecialít a originálnych výrobkov

Tiež si z výletu či dovolenky radi prinesiete kúsok spomienok i domov? V novom obchode na hrebeni Spišskej Magury, ale aj v budove Infocentra v Bachledovej doline nájdete obchod s lokálnymi, domácimi dobrotami, suvenírmi a športovým tovarom. Výrobky, ktoré v ňom nájdete, pochádzajú zväčša od výrobcov z okolia. Možno až pri jeho návšteve zistíte, aké kvalitné a funkčné výrobky sa v kraji produkujú a radi si odnesiete kúsok Bachledky i domov.

Verified by MonsterInsights