©2022 Uplift · Built with love by Swift Ideas using WordPress.

Dovolenkujte s celou rodinou v Ždiari a okolí

Dovolenkujte s celou rodinou v Ždiari a okolí
10 júla Kristina Jakubova

Prostredie v okolí Ždiaru Vám ponúka jedinečné zážitky, oddych, adrenalín, turistiku, ale aj edukačné atrakcie či gastro zážitok v podobe miestnych špecialít. Na svoje si príde naozaj každý. Prečo teda nestráviť celý víkend s celou rodinou? Zoberte svoje deti aj starých rodičov a príďte objaviť čarovný región Severného Spiša, kde sa nachádza aj celoročné stredisko BahledkaSki&Sun. Takto spoločne strávený čas môže byť veľmi cenný. Starí rodičia bývajú dnes často vzdialení od svojich detí a vnúčat a takto majú príležitosť stráviť ho spolu a aktívne. Potešia sa aj vnúčatá a radi sa nechajú starými rodičmi rozmaznávať. Rodičia môžu naopak nachvíľu stráviť čas spolu a sami bez detí. Región ponúka atrakcie pre všetky generácie. Ak si chcete naplánovať výlet na víkend, môžete si vybrať aj z týchto atrakcií, ktoré región ponúka.

 

Bachledka Ski&Sun

Už len cesta do samotného strediska môže byť atrakciou. O tom ako sa do strediska môžete dostať na bicykli sme si už napísali v predošlom článku  a tiež ako sa správne na takýto cyklovýlet pripraviť.

V samotnom stredisku Vás čaká veľmi obľúbená atrakcia, a to prechádzka Chodníkom v korunách stromov. Vaše deti tu dokonca môžu získať ďalšiu nálepku do Legendária. Ak sa vyberiete celá rodina, v ponuke máme výhodný rodinný lístok a pre starých rodičov zľavnené seniorské lístky. Okrem veľmi obľúbeného Chodníka si môžete vybrať zo širokej ponuky ďalších atrakcií, ktoré stredisko ponúka a zažiť tak neopakovateľné chvíle so svojimi najbližšími.

 

Ždiar

Dedina s jedinečnou goralskou atmosférou, ľudovou architektúrou a výhľadmi na lúky s pasúcimi sa ovcami v pozadí s Belianskymi Tatrami. V tejto malebnej dedinke odporúčame navštíviť Múzeum – Ždiarsky dom, kde si na svoje prídu aj deti aj starí rodičia, ktorí budú môcť spomínať ako sa kedysi žilo. Múzeum ponúka aj sprievodnú atrakciu – jazda konským záprahom cez dedinu či blízke okolie, ochutnávku miestnych špecialít, ale aj možnosť započúvať sa do tónov goralskej hudby.  V dedine sa nachádza aj zaujímavá atrakcia Svetelný dom, kde môže celá rodina obdivovať tajomný svet unikátnych živočíchov.  A ako to funguje na takom hospodárskom dvore ? To môžete zažiť  s deťmi vo Family Parku Strachankovo.

Belianska jaskyňa

Iba pár kilometrov od Bachledovej doliny sa nachádza dedina Tatranská kotlina, kde môžete navštíviť jedinú sprístupnenú jaskyňu vo Vysokých Tatrách – Belianskej jaskyňu. Výborná príležitosť pre celú rodinu ako sa schladiť od letných horúčav, keďže teplota sa tu pohybuje od 5°do 6,3°. V jaskyni sa nachádzajú mnohé zaujímavé jaskynná útvary a aj Hudobná sieň, v ktorej sa pre jej výborné akustické podmienky zvykli organizovať koncerty s klasickou hudbou.

Turistika

Spoločná ľahšia prechádzka je možná na hrebeni Spišskej Magury. Na hrebeň sa dostanete celá rodina 10-miestnou gondolou zo strediska Bachledka Ski&Sun. Z hrebeňa môžete pokračovať k Jezerskému jazeru.  V prípade potreby je možnosť si v stredisku zapožičať trekingové palice alebo detský turistický nosič.

Tatranská Javorina

Krásny drevený kostolík, v pozadí ktorého sa týčia majestátne Belianske Tatry, na Vás čaká v dedinke Tatranská Javorina. Vychutnajte si atmosféru  netypického katolíckeho  kostolíka sv. Anny  a atmosféru tejto malebnej dedinky.

Ubytovanie

Dovolenku v goralskom regióne si viete obohatiť aj zážitkom s prespaním v niektorom z miestnych penziónov. Pre tých dobrodružnejších je možnosť zažiť autentickejšie dobrodružstvo, a to ubytovaním sa v niektorej z miestnych malých romantických chát, či chalúp. Mnohé z nich sú typické drevenice pomaľované ľudovými vzormi. Zoznam dreveníc ponúkajú rôzne online platformy pre ubytovacie zariadenia, kde si viete  vyhľadať aj chaty vhodné s deťmi.

Stravovanie

Pre cestovateľov, ktorí vyhľadávajú pri cestovaní aj gastro zážitok, či aspoň ochutnať nejakú  miestnu špecialitu, určite nevynechajte ždiarsku špecialitu – moskoľ s bryndzovou nátierkou. Rôzne špeciality budete môcť čoskoro ochutnať aj V stredisku Bachledka Ski&Sun, kde momentálne prebieha výstavba panoramatickej reštaurácie. Už čoskoro si vychutnáte krásne výhľady na Belianske Tatry počas obeda. Budete si môcť vybrať z množstva jedál a v ponuke bude aj detské menu. Komplex ponúkne aj  ďalšie služby zamerané na rodiny, miestnosť na prebaľovanie, ohrev jedla, obchod s lokálnymi produktmi, miestnosť pre enviromentálnu výchovu a sociálne zariadenia. O reštaurácii si napíšeme viac už čoskoro.

Buďte opäť spolu slobodní a vychutnajte si spoločne strávený čas spoznávaním regiónu Severného Spiša. Takáto dovolenka, kedy sa zapoja všetky generácie môže byť niečím novým a obohacujúcim pre všetkých členov a v zimných večeroch budete spomínať čo ste spolu zažili 😊.

 

*Tip na užitočnú aplikáciu: Turistické atrakcie Slovenska